ZABAWY Z ROBOTAMI

07.09.2019 r.: Już w pierwszych dniach zajęć szkolnych uczniowie klas pierwszych mają okazję zanurzyć się w fascynujący świat informatyki. Warsztaty, zorganizowane przez firmę COODI, pokazują dzieciom, czym w praktyce jest ROBOTYKA. Uczniowie, pod okiem instruktorów, samodzielnie konstruują z zestawów klocków kolorowe modele robotów i uczą się programować ich ruch. Dzieci, pracując w parach, w skupieniu słuchały poleceń, sprawnie budowały swoje roboty, korzystając z instrukcji umieszczonych na ekranach na tabletów. Skutecznie korzystały ze swojej wyobraźni i pomysłowości. Świetnie komunikowały się i współpracowały podczas rozwiązywania niecodziennych problemów. Zabawa z robotami dostarczyła uczniom sporo radości. Może stanie się inspiracją do rozwijania informatycznych zainteresowań?

GALERIA ! ! !

WITAJ SZKOŁO - 2019/2020

02.09.2019 r.: 2 września 2019 r., po wakacyjnej przerwie, uczniowie i nauczyciele powitali nowy rok szkolny 2019/2020. Ceremonię rozpoczęło wprowadzenie sztandaru Szkoły Podstawowej Nr 34 im. Józefa Malewskiego oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Podczas inauguracyjnego apelu Pan Dyrektor Marek Wąsik szczególnie ciepło powitał uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają szkolną edukację oraz uczniów klas czwartych, którzy będą ją kontynuować na kolejnym etapie. Do wszystkich uczniów skierował życzenia powodzenia, osiągania licznych sukcesów, wiary we własne możliwości oraz wytrwałości w rozwijaniu zainteresowań i pasji. Przedstawił ofertę szkoły oraz możliwości uzyskania wsparcia w pokonywaniu edukacyjnych trudności. Nauczycielom i rodzicom życzył optymizmu, zapału oraz satysfakcji z osiągnięć uczniów i dzieci oraz owocnej współpracy. Niech zatem ten nowy rok szkolny będzie udany i pełen niezapomnianych chwil!

GALERIA ! ! !

APEL PODSUMOWUJĄCY - KL. I-III

18.06.2019 r.: Na uroczystym apelu zorganizowanym w sali gimnastycznej stawili się uczniowie osiemnastu oddziałów klas I – III. Uroczystość była świetną okazją do podziękowania uczniom, rodzicom i nauczycielom za całoroczną ich pracę oraz podsumowania osiągnięć uczniów kl. I – III. Podobnie jak w I półroczu było ich wiele. Wręczone zostały dyplomy i nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców, laureatom konkursów szkolnych i międzyszkolnych organizowanych w SP34: plastycznych, czytelniczych, matematycznego, przyrodniczo - ekologicznego, języka angielskiego i fotograficznego. Dyplomy i nagrody, za wysokie wyniki, otrzymali także uczniowie uczestniczący licznie w konkursach: powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich (EKO-Planeta, Świetlik, Eko – Test, Olimpusek, Matematyczny Orzeł) oraz międzynarodowym (Kangur Matematyczny). Podczas apelu nie zabrakło również artystycznych występów laureatów Powiatowego Konkursu „Piosenka na dobre i na złe” oraz gorących życzeń udanych i słonecznych wakacji.

GALERIA ! ! !

WYCIECZKA - JABŁONKA

14.06.219 r.: Uczniowie klasy 1 C i 1 F byli na wycieczce pn. „Kraina 7 osobliwości- w zagrodzie pradziadka". Pod tą tajemniczą nazwą kryją się najpiękniejsze zakątki gminy Nidzica położone wzdłuż północnego brzegu jeziora Omulew. Najpierw dzieci spacerowały ścieżką edukacyjną „Szlakiem dawnego Mazura”, na której zapoznały się z pracą dawnych Mazurów. Spotkali rolnika, drwala i rybaka. Dowiedzieli się, jak kiedyś wyglądała ich praca i jakich sprzętów używali. Nastepnie zjadły „Smakołyki prababci” - czyli naleśniki z serem. Atrakcjami tego wyjazdu były: gigantyczna proca, spacer na nietypowych obcasach, zwariowane koło czy przejście przez tunel. Chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej a dziewczynki skorzystały z placu zabaw. Podczas wycieczki odbyły się także warsztaty plastyczne - dzieci własnoręcznie malowały na drewnie legendarnego Wodnika Omulka. Na koniec była uczta, czyli ognisko z kiełbaskami. Zmęczone i zadowolone dzieci wróciły do Olsztyna.

GALERIA ! ! !

PRZYJACIELE ZIPPIEGO

07.06.219 r.: Przez cały rok szkolny 2018-2019 uczniowie z klasy I g, II b i II cx uczestniczyli w zajęciach, na których realizowali międzynarodowy program „Przyjaciele Zippiego”, promujący zdrowie i dobre samopoczucie małych dzieci. Siedemdziesięciu sześciu uczniom udział w programie pomógł doskonalić umiejętności społeczne i emocjonalne, a także rozwijał u nich umiejętności radzenia sobie z codziennymi problemami i trudnościami. Uczniowie zaprzyjaźnili się ze sobą, wyzwolili pokłady empatii. Mam nadzieję, że umiejętności nabyte w dzieciństwie będą pomocne w okresie dorastania i dorosłości.

GALERIA ! ! !

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

07.06.219 r.: Najmłodsze „świetliczaki” naszej szkoły przystąpiły do ogólnopolskiej akcji wspólnego czytania ulubionych książek - ,,Jak nie czytam, jak czytam” zorganizowanej przez miesięcznik ,,Biblioteka w szkole”. Jej celem była promocja czytelnictwa nie tylko wśród uczniów. Rankingi czytelnicze bowiem biją na alarm – Polacy czytają coraz mniej! 62% dorosłych Polaków nie czyta książek wcale. Cała nadzieja w młodym pokoleniu! Uczniowie uczęszczający do świetlicy mieli okazję, by w gronie koleżanek i kolegów, miłych okolicznościach poczytać to, na co każdy ma ochotę. Zaczęliśmy od indywidualnego cichego czytania, poprzez głośne czytanie ulubionych fragmentów lektur. Każdy uczeń trzymając w ręku swoją ulubioną książkę lub komiks przeniósł się w świat jej bohaterów, zachęcając jednocześnie współczytających do zapoznania z treścią danej pozycji. Zakończeniem tego wydarzenia był quiz znajomości popularnych lektur wśród dzieci i młodzieży.

GALERIA ! ! !

RATUJEMY, UCZYMY RATOWAĆ

07.06.219 r.: Jakie informacje podajemy dzwoniąc pod numer ratunkowy? Co to jest pozycja boczna ustalona? Ile oddechów ratowniczych wykonujemy? Z takimi pytaniami zmierzyli się uczniowie pięciu klas trzecich podczas quizu podsumowującego realizację programu Ratujemy i Uczymy Ratować. Zadania z jakimi zetknęli się uczniowie miały na celu zweryfikować wiedzę i utrwalić zdobyte do tej pory wiadomości. Praca w małych zespołach uświadomiła uczestnikom zabawy jak ważna jest pomocna dłoń nie tylko w sytuacjach ratujących życie i zdrowie. Każdy uczestnik wykonujący zadania został nagrodzony słodkim upominkiem. Mamy nadzieję, że takie spotkania wzmocnią w naszych uczniach świadomość posiadania umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

GALERIA ! ! !

XIII ŚWIATOWE DNI BAJKI

01.06.219 r.: Jak co roku, u progu wakacji, Olsztyn opanowały bajkowe postacie. XIII Światowe Dni Bajki rozpoczęły się tradycyjnie w centrum miasta, pod głównym wejściem do Ratusza. Na spotkanie z dziećmi z przedszkoli i szkół wyszedł Prezydent wraz z miejskimi rajcami. Nasz szkoła „34” pierwszy raz uczestniczyła w rozpoczęciu tego wydarzenia. Chociaż nie jest to do końca prawda. Uczniowie dawnej „32” od lat brali udział w tym święcie. Po połączeniu się szkół dobre tradycje pozostały. W tym roku otwieraliśmy uroczystości już jako „34”. Nasz występ przyjęty został gromkimi brawami. Występujące po nas przedszkolaki również poprosiły Prezydenta o przekazanie kluczy do miasta. Pan Prezydent po przywitaniu dzieci przekazał im piernikowe klucze jako symbol władzy w mieście. Jeszcze tylko zaczarowanie dzieci różdżkami, jak to na bajkę przystało i kolorowy korowód bajkowych postaci wyruszył spod Ratusza. CZYTAJ CAŁOŚĆ

GALERIA ! ! !

WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ…

31.05.219 r.: Dziś, z okazji Dnia Dziecka, o uśmiech wszystkich uczniów zadbali wychowawcy oraz organizatorzy szkolnego festynu. Pomysłów na atrakcyjne spędzenie tego wyjątkowego dnia było wiele. Niektóre klasy wybrały się do kina, do parku linowego lub do centrum miasta na obchody XIII Światowych Dni Bajki. Wiele klas skoczyło na smakowite lody. Jednak niewątpliwe atrakcje oferowali uczniom zaproszeni do szkoły goście: Moto Riders Olsztyn – przejażdżki super motorami, kładami; Grupa ASG-Olsztyn – emocje strzeleckie; Policja – eksplorację radiowozu. Ratownicy medyczni udostępniali chętnym uczniom ambulans i umożliwiali przeprowadzanie symulowanej resuscytacji. Nie zabrakło także animowanych gier i zabaw zręcznościowych, harców z kolorowymi bańkami mydlanymi oraz efektowego malowania twarzy. Starsi uczniowie wraz z AKADEMIĄ, o godz. 12.00, wysyłali w Kosmos sondę w postaci balonu meteorologicznego o średnicy 2 metrów wypełnionego helem. Sonda wzniosła na 30 km nad powierzchnię boiska sprzęt laboratoryjny, mini studio nagrań i szczurka Anatola. Emocji i miłych wrażeń nie zabrakło. Rada Rodziców osłodziła je dodatkowo cukierkami. Małym i dużym DZIECIOM życzymy wszystkiego najlepszego!!!

GALERIA ! ! !

PSY NA ETACIE

30.05.219 r.: 30 maja uczniowie klasy 1 F spotkali się z Panem policjantem i Jego psem Lenką. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak należy dbać o swoje zwierzątko, kiedy można pogłaskać obcego pieska oraz jak należy zachowywać się, gdy pies zaatakuje. Pan policjant przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wspomniał także o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Na koniec dzieci mogły wejść do radiowozu i otrzymały odblaski.

GALERIA ! ! !

"MAŁY MISTRZ"

29.05.219 r.: Uczniowie klasy I F brali udział w zawodach sportowych „Mały Mistrz” w SP 33. Było 10 konkurencji: biegi z różnymi przyrządami: ringiem, piłką lekarską, drewnianym jajkiem na łyżce, woreczkami oraz toczenie dużej piłki, skoki z piłką między kolanami, kozłowanie piłką i strzelanie ich do bramek. Zajęliśmy II miejsce. Zawody miały charakter zabawowo- rekreacyjny. Dzieci świetnie bawiły się i grały w duchu fair play. Na koniec każdy otrzymał coś słodkiego, a zawodnicy przynieśli do szkoły kosz nagród.

GALERIA ! ! !

ZWIEDZAMY TORUŃ

21.05.2019 r.: Już od wejścia do autokaru wiadomo było, że będzie bardzo ciekawie, a to za sprawą pani Ali – przewodniczki PTTK, która po raz kolejny zabrała nas na wycieczkę szkolną. Tym razem mieliśmy odwiedzić Toruń – miasto piernika i Kopernika. Jednego i drugiego byliśmy bardzo ciekawi. Już każdy mały Polak wie, kim był Mikołaj Kopernik, ale nie każdy mógł spacerować tymi samymi uliczkami, po których niegdyś przechadzał się sam wielki Astronom. Pani Ala jest mistrzynią w opowiadaniu ciekawych historii. Już w czasie podróży poznaliśmy legendy i niezwykłe opowieści związane z miastem Mikołaja Kopernika. A gdy już dotarliśmy na miejsce trzeba było tych niezwykłych miejsc „dotknąć własną stopą” i zrobić pamiątkowe zdjęcia przy pomniku Kopernika, który stoi w centralnym miejscu toruńskiego rynku. CZYTAJ CAŁOŚĆ

GALERIA ! ! !

MIŁOŚNICY PRZYRODY I EKOLOGII

20.05.2019 r.: Trzydziestu pięciu uczniów klas I – III wzięło udział w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „ŚWIETLIK”, który organizuje Fundacja „Akademia Młodych Odkrywców” z Krakowa. Zanim mali pasjonaci przyrody przystąpili do konkursu, mogli wykonywać od stycznia, pod okiem rodziców lub nauczycieli, określone regulaminem ciekawe doświadczenia. Dwunastego maja uczniowie w całej Polsce przystąpili do rozwiązywania testów konkursowych. Uczniowie klas I - II mieli do rozwiązania 18 zadań, zaś uczniowie klasy III – IV zmagali się z 24 niełatwymi, przyrodniczymi łamigłówkami. Miło nam poinformować, że 11 uczniów uzyskało w konkursie WYRÓŻNIENIA, pozostali uczniowie otrzymają dyplomy uznania. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.


KONKURS "EKO - PLANETA"

10.05.2019 r.: W dniu 4 marca dwunastu uczniów kl. III wzięło udział w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Eko-Planeta”, który organizuje corocznie Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska i zagrożeniach wynikających z rozwoju gospodarczego, poszerzenie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o przyrodzie Polski oraz rozbudzanie zamiłowania do poznawania ojczystej przyrody. Uczniowie z powodzeniem rozwiązali testy i osiągnęli wysokie wyniki. Gratulujemy sukcesów laureatowi oraz ośmiu wyróżnionym miłośnikom środowiska przyrodniczego i znawcom ekologii.

GALERIA ! ! !

SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY

09.05.2019 r.: W dniu dzisiejszym uczniowie klas III wzięli udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty Wydawnictwa Pedagogicznego Operon. Emocji było sporo, ale na ogół pozytywne. Dzieci najpierw obejrzały film terapeutyczny z sympatyczną maskotką – Bratkiem, a następnie z zaciekawieniem przystąpiły do rozwiązywania zadań z języka polskiego, matematyki i przyrody. Krótkie przerwy między pracą nad zagadnieniami z poszczególnych przedmiotów pozwoliły im na chwile relaksu i wymianę wrażeń z kolegami. Większość uczniów skończyła pracę przed wyznaczonym czasem. Testy, zawierające zadania zamknięte i otwarte, sprawdzą nabyte do tej pory umiejętności uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej, praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Opracowane przez Operon wyniki, zawierające informację zwrotną, wskażą, co uczeń już umie, a z czym wciąż ma jeszcze problem i nad czym powinien popracować. Trzymamy kciuki za dobre wyniki.

GALERIA ! ! !

"PLANSZÓWKI" NA UWM

09.05.2019 r.: Klasa I G wybrała się, z okazji XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, do Biblioteki Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie na warsztaty promujące gry planszowe, skierowane do dzieci w wieku szkolnym. Zajęcia warsztatowe bardzo zaciekawiły uczniów i dostarczyły im, podczas planszowych rozgrywek, wielu pozytywnych emocji. W świadomości dzieci pojęcie "gra" kojarzy się z przyjemnym spędzeniem czasu. Jest formą rozrywki, która jest alternatywą, dla komputera i telewizji, która przeciwstawia się obowiązkowej nauce. Poprzez wprowadzenie gier można sprawić, że nauka stanie się ciekawsza. Uczenie się przez zabawę wyzwala zainteresowania poznawcze, wzbudza motywację do wykonywania zadań i wpływa na rozwijanie twórczych postaw poznawczych dzieci. Różnorodne zadania i ćwiczenia w formie gier mogą stać się dla dzieci źródłem sukcesów i pożądanych wyników oraz mają ogromne wartości wychowawcze. CZYTAJ CAŁOŚĆ

GALERIA ! ! !

FIZYKA DLA SMYKA

08.05.2019 r.: Uczniowie kl. 1 F i 1 G uczestniczyli w pokazach naukowych „Fizyka dla Smyka”. W czasie 45 minutowego spotkania, pod przewodnictwem prof. Pytalskiego, zestawów edukacyjnych: magnesy - przyciąganie i dzieci przeprowadziły kilkanaście ciekawych eksperymentów fizycznych korzystając z unikalnych odpychanie; iluzje optyczne; ognio- i gwoździoodporne balony; elektryzowanie się przedmiotów; antygrawitacyjne krople wody i inne doświadczenia. Pokazy naukowe przybliżyły dzieciom tajemnice otaczającego ich świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. Młodzi uczestnicy bawili się na tych zajęciach znakomicie.

GALERIA ! ! !

KATYŃ... PAMIĘTAMY

05.04.2019 r.: Nasza szkoła od kwietnia 2010 r. uczestniczy w ogólnopolskim programie „Katyń …ocalić od zapomnienia” . W ramach programu, dla upamiętnienia ofiar zbrodni katyńskiej, na świecie zostanie posadzonych 21 857 Dębów Pamięci. Przy naszej szkole rosną dwa drzewka pamięci posadzone w hołdzie Oficerom Wojska Polskiego Ofiarom Zbrodni Katyńskiej 1940 r. Kapitanowi Paulinowi Franciszkowi Domanowskiemu zamordowanemu w Charkowie i Kapitanowi Aleksemu Błażewiczowi zamordowanemu w Katyniu. Szkolny Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej to żywa lekcja historii, która jest doskonałą okazją do przybliżenia młodemu pokoleniu tragicznych momentów w historii naszej Ojczyzny oraz kształtowania postaw patriotycznych. CZYTAJ CAŁOŚĆ

GALERIA ! ! !

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

01-03.04.2019 r.: odbyły się szkolne rekolekcje w których uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 34. Oprócz nauki księdza rekolekcjonisty dzieci z klasy II ax przygotowały przedstawienie o tym, jak należy się zachować w kościele, wśród aktorów można było zobaczyć aniołki, które pouczały dzieci jak należy się zachować oraz diabełka, który wszystko robił, aby zniechęcać do dobrego. Uczniowie klasy III ax przygotowali przedstawienie o objawieniach maryjnych z Gietrzwałdu. Wśród aktorów można było zobaczyć Maryję, dziewczynki widzące, księdza proboszcza, parafian, żołnierzy pruskich. Przedstawienia się bardzo podobały, aktorzy otrzymali ogromne brawa.

GALERIA ! ! !

BRZECHWA DZIECIOM

29.03.2019 r.: Dnia 29.03.2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Wiersze Jana Brzechwy”. Dzieci prezentowały wybrane wiersze w trzech grupach wiekowych: kl. I, kl. II, kl. III. Interpretacja utworów zachwyciła komisję konkursową, która po burzliwych obradach wyłoniła laureatów I, II i III miejsca w kolejnych kategoriach. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Nagrody dla laureatów ufundowała Rada Rodziców.

GALERIA ! ! !

WARSZTATY WIELKANOCNE

26.03.2019 r.: Na każdej pisance piękne opowiastki…”Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą w naszej szkole nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Właśnie z tej okazji zaprosiliśmy Rodziców i dzieci na warsztaty artystyczne, na których przygotowywaliśmy ozdoby świąteczne. Na zajęciach dzieci z przygotowanych różnorodnych materiałów plastycznych przy pomocy Rodziców, wykonały piękne wielkanocne dekoracje. Spotkanie było doskonałą okazją dla Rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. CZYTAJ CAŁOŚĆ

GALERIA ! ! !

FESTIWAL NAUKI

23.03.2019 r.: odbył się w naszej szkole VI Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny, który został objęty honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna oraz Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie. W sobotnie przedpołudnie szkoła zapełniła się nie tylko uczestnikami Konkursu i ich opiekunami, ale także uczniami i rodzicami uczniów klasy III cx, którzy wspólnie z nauczycielami i pracownikami naukowymi Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie przygotowali Festiwal Nauki i Zabawy. W ciekawy i nietuzinkowy sposób prezentowali doświadczenia przybliżające dzieciom zagadnienia naukowe. Pokazy dotyczyły wyjaśnienia zjawisk przyrodniczych, chemicznych, fizycznych. Wszystkie stanowiska, przy których przeprowadzane były pokazy, doświadczenia i eksperymenty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wszystkich uczestników sobotniego wydarzenia. Aby były siły na aktywne uczestnictwo w naukowych pokazach, bezpośrednio po zmaganiach konkursowych, na ich uczestników czekało drugie śniadanie promujące zdrowy styl odżywiania. CZYTAJ CAŁOŚĆ

GALERIA ! ! !

WITAJ WIOSNO

22.03.2019 r.: Uczniowie klas I – III powitali WIOSNĘ radosnym korowodem, pokazem mody i spacerami. Podczas zabaw i zajęć mieli okazję zaprezentować pogodny, wiosenny repertuar piosenek. Pochwalili się również swoimi talentami plastycznymi, prezentując wielobarwne i pełne wiosennych akcentów plakaty. Na niektórych „zakwitły” nawet rymowanki i wierszyki oraz opisy w języku angielskim. Dzieci, z pełnym zaangażowaniem, rywalizowały także w różnych konkurencjach sprawnościowych i umysłowych. Spisały się świetnie! To był niesamowity i nietuzinkowy dzień. Działo się naprawdę wiele. Z entuzjazmem pożegnaliśmy zimę… Witaj wiosno!

GALERIA ! ! !

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21.03.2019 r.: Wszyscy z utęsknieniem czekali na WIOSNĘ! Uczniowie klasy IIIBx postanowili zatem poszukać jej na Starym Mieście i wybrali się na "WAGARY"! Pierwszych oznak Wiosny szukali w Amfiteatrze im. Czesława Niemena. Wraz z uczniami innych szkół oraz mieszkańcami Olsztyna sadzili wiosenne kwiaty. Mogli również zaprezentować swoje umiejętności plastyczne współtworząc kolorowe graffiti. Podczas bardzo ciekawych warsztatów zero waste poświęconych filozofii niemarnowania, poznali sposoby ratowania naszej planety oraz główne zasady zero waste. Zapisali je we własnoręcznie wykonanych z makulatury wyjątkowych notesach. Nie zabrakło też czasu na wesołą zabawę. Rozbrzmiewające na scenie amfiteatru covery znanych utworów muzycznych porwały uczniów do tańca. Wszyscy zmęczeni ale z uśmiechami na twarzy wrócili do szkoły.

GALERIA ! ! !

"ROZMIGOWANI"

11.03.2019 r.: „ZWOLNIENI Z TEORII” to pomysł na tworzenie projektów społecznych poprawiających otoczenie i uczących członków społeczności lokalnej wielu przydatnych umiejętności. Projekty tworzą głównie licealiści i studenci, którzy podczas realizacji własnych pomysłów mają okazję poznać ciekawych ludzi i zdobyć międzynarodowe certyfikaty! W ubiegłym roku szkolnym w projekcie ”Stayin' Alive” – „PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA” wzięli udział uczniowie kl. III. Zajęcia praktyczne nauki udzielania pierwszej pomocy prowadziły uczennice LO II w Olsztynie. W poniedziałek odwiedziła uczniów kl. II Bx i III Ax uczennica LO V, która wprowadziła dzieci w nieznany dotąd świat problemów ludzi głuchoniemych. Podczas zajęć uczniowie uczyli się – bardzo chętnie i sprawnie - języka migowego. Projekt „ROZMIGOWANI” realizowany w ramach „ZWOLNIENI Z TEORII”, którego uczestnikami byli również uczniowie klas starszych, podrzucił dzieciom i młodzieży pomysł jak łamać bariery językowe oraz przybliżył kulturę ludzi głuchych.

GALERIA ! ! !

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA...

05.03.2019 r.: Głównym celem programu „Katyń... ocalić od zapomnienia", w którym nasza szkoła uczestniczy od 9 kwietnia 2010 r. jest upamiętnienie Ofiar Zbrodni Katyńskiej wymordowanych przez NKWD na rozkaz Stalina w 1940 r. Edukacyjny wymiar realizacji programu polega na podejmowaniu działań na rzecz wychowania dzieci i młodzieży w poczuciu przynależności do narodu i państwa, dbających o pielęgnowanie pamięci historycznej Polski. Z trudnym tematem faktów historycznych okresu II wojny światowej zmierzyli się uczniowie klasy II Ax. Podczas zajęć otwartych, z aktywnym udziałem rodziców, dzieci poznały ideę programu oraz historię dramatycznych wydarzeń i losów jeńców polskich wywiezionych do sowieckich obozów w Starobielsku, Ostaszkowie i Kozielsku. Poznały sylwetki oficerów, którym w 2010 r. posadziliśmy Dęby Pamięci na terenie szkoły – kapitana Aleksego Błażewicza i kapitana Paulina Franciszka Domanowskiego. Praca w zespołach, złożonych z uczniów i rodziców, pozwoliła osiągnąć założone cele zajęć. Wymiernym efektem działań zespołów są wspólnie przygotowane plakaty, które zaprezentowane na korytarzach szkoły, będą stanowiły materiał informacyjny dla kolegów i koleżanek z innych klas.

GALERIA ! ! !

"WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"

O tym, w jaki sposób szmaciana laleczka może uratować życie dziecka, dowiedzieli się uczniowie kl. I-III, biorący udział w V edycji projektu "Wszystkie Kolory Świata". Jednym z zadań projektu było uszycie szczcianych laleczek i ich sprzedaż, by zebrać fundusze na szczepionki ratujące życie dzieciom na świecie, w miejscach dotkniętych biedą i głodem, działaniami wojennymi, czy kataklizmami. Ponieważ zadanie było dość trudne dla MAŁYCH ARTYSTÓW, uszycia "szmacianek" podjęły się MAMY, BABCIE i CIOCIE. Uczniowie, nauczycielki i pracownicy niepedagogiczni - postanowili podarować na ten cel swoje, otwarte na potrzeby innych, wrażliwe serca, talenty i datki pieniężne. Wystawa rękodzieła odbyła się w dniach 21-23.02.2019 r. w budynku B. Sprzedaż wytworów artystycznych uczestników projektu pozwoliła przekazać "UNICEF" kwotę 1 546,00 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu :)

GALERIA ! ! !

FERIE Z UŚMIECHEM

21-30.01.2019 r.: Ferie to czas odpoczynku od szkolnych obowiązków. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, a po feriach pozostały już tylko miłe wspomnienia. A tych na pewno nie zabraknie uczestnikom zimowego wypoczynku zorganizowanego dla uczniów z naszej szkoły. Każdy dzień witał dzieci ciekawym programem, który w większości organizowany był poza szkolnym budynkiem. Dominował sport i różne formy aktywności ruchowej. Były gry i zabawy sportowe w Strefie Relaksu na terenie Hali Urania, zajęcia na basenie Aquasfera i zabawy w wodzie z animatorem. Niemniej podobała się dzieciom rywalizacja na kręgielni, czy zabawy w salonie zabaw „Małpi Gaj”. Oprócz zajęć sportowych uczniowie uczestniczyli także w warsztatach literacko-plastycznych w Bibliotece Pedagogicznej, edukacyjnym seansie filmowym i astronomicznym. W ostatnim dniu ferii odbył się kulig na terenie Stadniny Koni „Kojrys” w Redykajnach. Oprócz przejażdżki saniami i ogniska z kiełbaskami atrakcją dnia była przejażdżka w siodle, a w drodze powrotnej słodki poczęstunek w kawiarni na Starym Mieści. Na zakończenie ferii wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki.

GALERIA ! ! !

BAL KARNAWAŁOWY

11.01.2019 r.: Tegoroczny Bal Karnawałowy dla uczniów klas I – III odbył się 15 stycznia 2019 r. Dzieci przebrały się w różnorodne, ulubione stroje. Wszystkie kreacje były oryginalne, piękne i kolorowe. Uczestnicy przejęci i chętni do zabawy. Aktywnie brali udział w licznych konkurencjach tanecznych i muzycznych zawodach. Nie zabrakło również tanecznego szaleństwa przy ulubionej muzyce i aktualnych przebojach. Scenariusz i prowadzenie karnawałowej imprezy dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej zapewniły trenerki „Szkółki Dobrych Manier” Wasilewski – Felska. Karnawałową zabawę ufundowała Rada Rodziców. Dziękujemy

GALERIA ! ! !

JASEŁKA

18.12.2018 r.: Radośnie, świątecznie zrobiło się w naszej szkole. To za sprawą zbliżających się świąt. Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziło społeczność szkolną przedstawienie jasełkowe „Dziś do Betlejem”, przygotowane przez uczniów klasy 3Ax, 3Bx, 3Cx, 2Bx Uczniowie w pięknych kostiumach, w otoczeniu nastrojowej scenografii, przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze, dzieci,, aniołowie, narratorzy. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami, pastorałkami. Niepowtarzalny, refleksyjny i radosny nastrój udzielił się wszystkim. Rodzice, dziadkowie, uczniowie i zaproszeni goście nagrodzili występ gromkimi brawami. Wspaniała atmosfera, cudowny nastrój, radość ze wspólnego świętowania i śpiewania naprawdę pozwoliły poczuć, że: „Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy; dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory...”

GALERIA ! ! !

WYSTAWA CHRISTMAS CARD

18-21.12.2018 r.: W grudniu 2018 r. został rozstrzygnięty zorganizowany przez naszą szkołę Międzyszkolny Konkurs Językowo - Plastyczny Christmas Card dla klas 1- 3. Zaprosiliśmy do udziału w nim pięć olsztyńskich szkół podstawowych. Uczestnicy wykonali 79 przepięknych kartek bożonarodzeniowych z życzeniami świątecznymi w języku angielskim. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy i wyróżnieni w kategoriach klas 1, klas 2 i klas 3 - również nagrody. Wszystkie prace znalazły się na wystawie pokonkursowej zorganizowanej w holu budynku szkoły przy ulicy Wiecherta. Tutaj mogliśmy podziwiać talenty, pomysłowość i zaangażowanie autorów oraz poznać bogactwo życzeń świątecznych wyrażonych w języku angielskim. Kolorowe motywy kartek mieniące się złotem i srebrem podkreślały nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

GALERIA ! ! !

MISKA DLA SCHRONISKA

11.12.2018 r.:


GALERIA ! ! !

MIKOŁAJKI

06.12.2018 r.: Uczniowie z klasy I E od rana ze zniecierpliwieniem czekali na Świętego Mikołaja. Dzieci, co chwilę spoglądały na drzwi, w których ukazać miał się niecodzienny gość. Długo nie musiały czekać, gdyż wkrótce ukazał się z workiem pełnym prezentów. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, żartował z nimi i opowiadał o swojej podróży. Uczniowie złożyli Mikołajowi życzenia z okazji jego imienin oraz zaśpiewali piosenki. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła szybko, w bardzo miłej atmosferze. Nieskrywany śmiech i radość trwały jeszcze długo.

GALERIA ! ! !

RODZINNE WARSZTATY PLASTYCZNE

04.12.2018 r.:


GALERIA ! ! !

O JĘZYKU ROBOTÓW w KL. I F

28.11.2018 r.: Klasa 1F zaliczyła kolejny etap fascynujących lekcji o nowych technologiach - „Jak porozumiewają się roboty?” Scenariusz ten był wprowadzeniem do cyklu lekcji z programowania. W czasie zajęć uczniowie wysłuchali pewnej historii uświadamiającej, jak ważne jest precyzyjne i dokładne wydawanie instrukcji. Trenowali myślenie logiczne tworząc pierwsze skrypty opisujące życie robota. Poznali słowa: „programowanie”, „kodowanie”. Na koniec zajęć, każdy wymyślił i ułożył z figur geometrycznych swojego robota.

GALERIA ! ! !

"100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI"

21.11.2018 r.: Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości uczciliśmy uroczystym apelem pod hasłem „Jesteśmy Polakami i jesteśmy z tego dumni”. Uczniowie klas IIax i IIdx apel rozpoczęli odśpiewaniem hymnu. Potem dzieci przedstawiły scenkę ukazującą przyczyny i sposób podziału ziem Polski przez trzech zaborców. W trakcie uroczystości uczniowie recytowali piękne wiersze poetów polskich i śpiewali pieśni legionowe. Była to lekcja patriotyzmu, podczas której dzieci poznały cząstkę historii naszej Ojczyzny, uczyły się poszanowania symboli narodowych i oddały hołd wszystkim, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski. Następnego dnia 100 urodziny Polski uczniowie świętowali wspólnie z Rodzinami. Frekwencja dopisała, sala gimnastyczna pękała w szwach. Dzieci przedstawiły program artystyczny, a potem zgodnie z urodzinową tradycją i ku wielkiej radości, Rodzice wnieśli biało-czerwone torty z napisem POLSKA 100 LAT. Wreszcie przyszedł czas na zabawę urodzinową przy utworach muzycznych wybranych przez dzieci. Dziękujemy Dzieciom za zaangażowanie i wspaniałe wykonanie powierzonego zadania , a Ich Rodzinom za liczne przybycie i wspaniałą atmosferę, które uświetniły uroczystość.

GALERIA ! ! !

100 LAT NIEPODLEGŁEJ - APEL

20.11.2018 r.:


GALERIA ! ! !

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

20.11.2018 r.: 18 uczniów wzięło udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Nasza Najpiękniejsza” zorganizowanym 20 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 34 w Olsztynie, którego celem było upamiętnienie Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Utalentowani i starannie przygotowani uczniowie klas I-III wykazali się doskonałą znajomością wierszy o tematyce patriotycznej. Ciekawe osobowości młodych recytatorów, walory wychowawcze zostały zauważone przez komisję, która przyznała następujące miejsca dla zwycięzców. Miejsce pierwsze i drugie w kategorii klas pierwszych zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie. Trzecie miejsce przypadło uczennicy ze Szkoły w Spręcowie. W kategorii klas drugich miejsce pierwsze i drugie zajęły uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Olsztynie. Miejsce trzecie zajęła uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie. W kategorii klas trzecich pierwsze miejsce przypadło uczennicy ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Olsztynie. Na miejscu drugim uplasowała się uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie. Miejsce trzecie zdobyła uczennica z SZSP101. Młodym recytatorom serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów.

GALERIA ! ! !

"ZIELNIKI" KL. III CX

16.11.2018 r.: Podsumowaniem jesiennych wypraw w poszukiwaniu oznak zbliżającej się jesieni i zmian, jakie następują w przyrodzie o tej porze roku było przygotowanie albumów – zielników. Uczniowie kl. III c w parach lub indywidualnie mieli za zadanie zebrać okazy na zielniki, wyszukać informacje w dostępnych źródłach i opracować kartoteki wybranych przez siebie drzew liściastych i iglastych, które rosną w najbliższej okolicy. Najważniejszym celem wykonania zielnika jest uczenie się rozpoznawania roślin, pogłębienie wiedzy na temat poszczególnych gatunków, a także zwrócenie uwagi nie tylko na przyrodnicze, ale również na gospodarcze znaczenie drzew. Mali przyrodnicy w poszukiwaniu informacji n/t swoich okazów przyrodniczych zdobywali wiele ciekawostek, które zamieścili w swoich zielnikach. Przeglądanie gotowych albumów przyrodniczych to także sposób na spędzanie przerw, kiedy za oknem jesienna szaruga. Dzieci chętnie po nie sięgają i dzielą się z kolegami swoimi doświadczeniami z pracy nad zielnikiem.

GALERIA ! ! !

KOTYLIONY DLA NIEPODLEGŁEJ

14.11.2018 r.: Uczniowie klasy IIIBx wiedzieli, że tegoroczne obchody Święta Odzyskania Niepodległości są wyjątkowe. Wraz z rodzicami postanowili zatem szczególnie przygotować się do uroczystego apelu szkolnego, upamiętniającego 100 rocznicę tego ważnego dla każdego Polaka święta. W środę 14 listopada tworzyli piękne kotyliony z białej i czerwonej bibułki. Dużą pomocą i zaangażowaniem wykazały się mamy, Jasia i Nikodema, które pomagały dzieciom w wykonywaniu tych ozdób. Za nieocenione wsparcie bardzo dziękujemy. Trzecioklasiści doskonale wiedzieli, że te popularne ozdoby, zwane oficjalnie kokardami narodowymi, przypina się do ubrań na znak pamięci o ważnych dla kraju wydarzeniach. Jakże pięknie i odświętnie wyglądali wszyscy na uroczystym apelu.

GALERIA ! ! !

"INTELIGENTNY DOM"

13.11.2018 r.: W kolejnym cyklu edukacji informatycznej „Technologie z klasą” - uczniowie klasy 1 F poprzez zabawę w inteligentny dom poznali, jakie możliwości daje technologia „smart home”. Dzieci wcielali się w mieszkańców tego domu oraz inteligentne urządzenia i poznali specyfikę działania tej nowoczesnej technologii. Po warsztatach, uczeń potrafi wyjaśnić, czym jest inteligentny dom, w jaki sposób technologia inteligentnego domu pomaga nam w codziennym życiu, potrafi generować pomysły, które pomagają mu zrozumieć działanie nowych technologii i rozwija swoją kreatywność.

GALERIA ! ! !

MAZUREK DLA NIEPODLEGŁEJ

09.11.2018 r.:


GALERIA ! ! !

ZIEMIA JEST TYLKO JEDNA

09.11.2018 r.: Ziemia jest tylko jedna. Wszyscy wiemy o tym. Jeśli o nią nie dbamy, będziemy mieli kłopoty. Wytężmy wszyscy głowy – nie tylko w Trzeciej C Klasie. Dojdziemy szybko do wniosku, że Ziemi pomóc da się. Wystarczy kilka pomysłów. Niech każdy choć jeden podpowie. Od tego, czy Ziemia jest zdrowa, zależy też nasze zdrowie. Jeżeli o Ziemię zadbamy, opłaci wszystkim to się. Nie trzeba się będzie osiedlać w odległym gdzieś Kosmosie.

GALERIA ! ! !

POLSKA W BAŚNIACH

07.11.2018 r.: Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w środę 7 listopada 2018 roku uczniowie z klasy IG wzięli udział w jakże ciekawych zajęciach edukacyjnych, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 5.Pogadanka, prezentacja multimedialna, słuchanie wierszy pomogły dzieciom zrozumieć co to znaczy być patriotą oraz przypomniały polskie symbole narodowe. Uświadomiło to im, że niepodległość zawdzięczamy ludziom, którzy walczyli kiedyś o wolność naszej ojczyzny. Na zakończenie wykonały kartę z życzeniami dla Polski. To były ważne zajęcia z wychowania patriotycznego.

GALERIA ! ! !

"FONOMAPA"

29.10.2018 r.: Uczniowie klasy 3BX przenieśli się do wirtualnego świata dźwięków, jakie kryje nasze miasto. Pod kierownictwem pana Patryka Lichoty - muzyka, kompozytora, artysty multimedialnego i producenta muzycznego z Poznania, uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych związanych z ekologią dźwięku, ćwiczeniem aktywnego słuchania i higieną słuchu. Wielkie zainteresowanie u dzieci wzbudził wielodotykowy stół interaktywny, z którego obsługą świetnie sobie poradziły. Kolejno uruchamiały różnorodne dźwięki, odsłuchiwały nagrania i stworzyły własną kompozycję dźwiękową- wspólny śmiech, która została umieszczona na mapie. Po powrocie do domu mogą odtworzyć swoje dzieło. Ta wirtualna podróż w świat dźwięków była dla dzieci świetnym przeżyciem. Do szkoły wracały zadowolone i pełne wrażeń.

GALERIA ! ! !

"GANG SŁODZIAKÓW"

19.10.2018 r.: Uczniowie klasy IIIBX wraz z wychowawcą zorganizowali Dzień Głośnego Czytania. Przebiegał on w bardzo miłej atmosferze. Dzięki Słodziakom przyniesionym przez dzieci zrobiło się w klasie przyjemniej. Nasz bóbr Borys mógł wraz z przyjaciółmi z leśnej polany wrócić wspomnieniami do swojej przygody z lataniem oraz wysłuchać wraz z uczniami fascynujących przygód rysia Ryszarda. Po wysłuchaniu fragmentów książki, pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”, dzieci wypowiadały się na temat tych wydarzeń i sytuacji, które najbardziej je rozbawiły. W dwuosobowych grupach zapisywały odpowiedzi na pytania dotyczące przygód mieszkańców polany. Wspaniale poradziły sobie również z rozwiązaniem krzyżówki. Wszyscy mogli popuścić wodze fantazji opisując dalsze przygody Gangu Słodziaków oraz je ilustrując. Przypomnieliśmy sobie jak ważne jest czytanie, że rozwija wyobraźnię, język i pamięć, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole. Jest przede wszystkim wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

GALERIA ! ! !

BIJEMY REKORD Z WOŚP

16.10.2018 r.: Uczniowie naszej szkoły w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca włączyli się do bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. W tym roku do uczniów klas I-III dołączyli nasi nowi koledzy z klas IV-VIII . W trakcie 30 minutowego czasu trwania akcji wykonaliśmy 211 resuscytacji. Dziękujemy za wsparcie naszym przyjaciołom: Ready2Rescue – ratownictwo medyczne Wojciech i Anna Lichota, Olsztyńskim Strażnikom Miejskim, rodzicom uczniów. Dzięki akcji Fundacji WOŚP wszystkie dzieci wykazały się swoją umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie udowodnili że warto aktywnie z zaangażowaniem rozpowszechniać zdobytą wiedzę.

GALERIA ! ! !

DZIEŃ BIAŁEJ LASKI

16.10.2018 r.: Kolejny raz uczniowie świetlicy zaangażowali się w Ogólnopolską Kampanię Społeczną "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie" organizowaną z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski. Przez tydzień braliśmy udział w zajęciach świetlicowych, które przybliżyły nam tematykę osób niewidomych i niedowidzących. Poznaliśmy zasady pomocy osób niewidomym, wiemy jak przystosować przestrzeń, aby osoby niedowidzące mogły coś zobaczyć, mogliśmy zobaczyć jak czytają niewidomi na specjalnych kartkach z Alfabetem Braille'a oraz wcielić się w rolę takich osób podczas zabaw z wykluczeniem zmysłu wzroku. Najbardziej wartościowa okazała się wizyta osób z Polskiego Związku Niewidomych z psem przewodnikiem. Opowiedziały nam jak wygląda ich dzień oraz z jakimi sytuacjami się spotykają każdego dnia. Projekt realizowany był w celu przybliżenia tematyki osób niedowidzących i niewidomych. Za udział w projekcie szkoła otrzymała Certyfikat "Szkoła przyjazna osobom niewidomym".

GALERIA ! ! !

"JAN PAWEŁ II"

15.10.2018 r.: W 40. Rocznicę Pontyfikatu św. Jana Pawła II w SP 34 miał miejsce montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy III AX pod kierunkiem Pani Bożeny Szczurek. W obecnym roku Dni Papieskie obchodzone były pod przewodnim hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Uczniowie włożyli wiele serca w przekazanie koleżankom i kolegom z klas I – III budujących treści religijnych oraz osobistych faktów z życia świętego Papieża Polaka. Dzisiejsza uroczystość w szczególny sposób eksponowała rolę i znaczenie św. Jana Pawła II w procesie kształtowania duchowości chrześcijańskiej. Jego ojcowska troska i miłość do każdego człowieka była odbiciem Bożej ojcowskiej miłości wskazując na Chrystusa i działającego w świecie Ducha Świętego. Odpowiednio dobrane i przygotowane przez Panią Bożenę piosenki, dialogi uczniów i scenografia zostały uzupełnione dostosowaną do treści, a opracowaną przez Pana Waldemara Szklarza prezentacją multimedialną stanowiąc wysmakowaną całość wystawionego dwukrotnie przedstawienia. Zadowolenie z odbioru inscenizacji uczniowie okazywali wyciszeniem i gorącymi oklaskami po jej zakończeniu.

GALERIA ! ! !

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

12.10.2018 r.: Pierwszoklasiści NASZEJ SZKOŁY są już pełnoprawnymi uczniami. Uroczyste pasowanie na ucznia odbyło się 12 października br. Uroczystość prowadziła wychowawczyni klasy I A Urszula Wawrzusiszyn, która na wstępie powitała zaproszonych dyrekcję szkoły, uczniów i rodziców oraz nauczycieli. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Marek Wąsik oraz panie wicedyrektorki dokonali symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 34 " i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Wszyscy uczniowie zaśpiewali wybraną, radosną piosenkę. Pan Dyrektor pogratulował dzieciom zaprezentowanych umiejętności oraz życzył im wielu miłych przeżyć i licznych sukcesów na edukacyjnej drodze. Podczas uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz pierwsze legitymacje szkolne. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, życzenia, podziękowania, uściski.

GALERIA ! ! !


KL. I E W BIBLIOTECE

10.09.2018 r.: Uczniowie kl. I e byli na lekcji w Bibliotece Miejskiej nr 13. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się jak ważny jest szacunek do książek, jakie funkcje spełnia biblioteka i jak można się do niej zapisać. Dowiedziały się również, co należy zrobić, aby założyć kartę biblioteczną i ile książek można wypożyczyć. Uczestnicy oglądali egzemplarze ciekawych książek wydawnictw dla dzieci. W czasie zajęć wysłuchały głośnego opowiadania "Dom bez książek, to dom bez okien" z książki Renaty Piątkowskiej "Mądra głowa zna przysłowia". Bardzo dziękujemy za możliwość udziału w zajęciach i wspólnie spędzony czas.

GALERIA ! ! !

DAJMY NADZIEJĘ

09.10.2018 r.: „Pola Nadziei” to akcja ekologiczno – charytatywna realizowana przez hospicja. Polega ona na sadzeniu jesienią żonkili, które na wiosną po zakwitnięciu zostaną zebrane i sprzedane przez wolontariuszy. Wszystko zaczęło się w Edynburgu 57 lat temu. W Polsce akcja po raz pierwszy odbyła się w 1997 roku w Krakowie; my w naszej szkole dołączyliśmy w 2005 roku. W ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei” uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 34 w październiku 2018 roku wspólnie przy pomocy nauczycieli sadzili żonkile w ogródku przed szkołą. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością sadziły cebulki kwiatów, dbając żeby każda cebulka była odpowiednio przykryta ziemią. Wiosną będziemy rozdawać ścięte kwiaty, zbierając jednocześnie pieniądze na potrzeby chorych dzieci. Dzięki zaangażowaniu uczniów rośnie jednocześnie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym. Ta akcja uczy pomagania, wrażliwości na potrzeby innych.

GALERIA ! ! !

JESIENNE INSPIRACJE

08.10.2018 r.:


GALERIA ! ! !

BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE!

08.10.2018 r.: Początek roku szkolnego to dobry czas, by przypomnieć uczniom edukacji wczesnoszkolnej zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły. Podczas spotkania z Panem Kamilem Sułkowskim - rzecznikiem Straży Miejskiej, uczniowie usłyszeli, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, poruszać się po drodze i korzystać z komunikacji miejskiej. Dzieci utrwaliły sobie także ważne znaki drogowe i numery telefonów alarmowych. Z uwagi na zbliżający się okres jesienno-zimowy prowadzący zachęcił uczniów do noszenia elementów odblaskowych, zwiększających ich bezpieczeństwo. Z tym nie powinno być problemu, ponieważ wszyscy uczniowie kl. I – III, na początku roku, otrzymali w szkole odblaskowe zawieszki w ramach akcji edukacyjnej PZU „Odblaski - dziecko bezpieczne na drodze”. Spotkanie zorganizowała Ewa Stachula – pedagog szkolny.

GALERIA ! ! !

"NASZA NAJPIĘKNIEJSZA"

06.10.2018 r.: Rok 2018 jest rokiem upamiętniającym 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To znakomita okazja, by zwrócić uwagę na kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich w kontekście historii państwa i narodu polskiego. W dniu 06 listopada 2018 roku w naszej szkole został przeprowadzony konkurs poezji patriotycznej „Nasza Najpiękniejsza”dla uczniów klas I-III. Konkurs rozpoczął się eliminacjami klasowymi, w których zostali wyłonieni przedstawiciele poszczególnych klas. Poprzez pełną emocji recytację uczniowie kształtowali postawy obywatelskie i patriotyczne, uczyli się szacunku do państwa i narodu polskiego. Do udziału w konkursie wśród klas I zgłosiło się 21 dzieci, klasy II reprezentowało17 uczestników, klasy III 12 uczniów. Po przesłuchaniu uczestników komisja wyłoniła najlepsze prezentacje. W Powiatowym Konkursie Poezji Patriotycznej „Nasza Najpiękniejsza” naszą szkołę będą reprezentować zdobywcy miejsc pierwszych i drugich. Gratulujemy i życzymy samych sukcesów już 20 listopada 2018 roku.

GALERIA ! ! !

"TECHNOLOGIE Z KLASĄ"

02.10.2018 r.: W ramach projektu TECHNOLOGIE Z KLASĄ, uczniowie klasy 1 F próbowali odpowiedzieć sobie na pytanie: do czego człowiek wykorzystuje roboty? Pracując w zespołach, przetestowali ręczny sposób składania samochodów, a następnie podczas symulacji pracy na linii produkcyjnej sprawdzili, w jaki sposób automatyzacja produkcji polepszyła jej wydajność. Rozmawiali o sytuacjach, w których robot może zastąpić człowieka, poznali pojęcie automatyzacja, i jak ona wpływa na wydajność pracy.

GALERIA ! ! !

"TYDZIEŃ ANIELSKI"

20.09-02.10.2018 r.: Pod koniec września naszą szkołę opanowały… Anioły! Podczas Anielskiego Tygodnia uczniowie przynosili do szkoły i zakładali aureole, skrzydełka, aby od Aniołów uczyć się, jak być dobrym i pomagać innym. Na lekcjach religii zastanawiali się, w jaki sposób mogą wypełniać dobre uczynki, a następnie zapisywali je na specjalnie przygotowanych serduszkach. Każda klasa zapisane serduszka przyklejała na własnej planszy, umieszczonej na drzwiach klasy. W ten sposób możemy podziwiać ile dobra mogą wykonać nasi uczniowie. W kolejnym dniu każdy uczeń samodzielnie ozdobił i wykonał aniołka z papieru. Ponadto chętni uczniowie wraz z rodzicami wzięli udział w konkursie literackim i napisali wiersz, rymowankę o Aniołach Stróżach. Rozstrzygnięcie konkursu wkrótce. Wszystkim rodzicom i nauczycielom dziękujemy się za włączenie do naszego projektu. Pozdrawiamy anielsko.

GALERIA ! ! !

I B - OLSZTYŃSKI TEATR LALEK

27.09.2018 r.: Klasa 1 b brała udział w spektaklu na podstawie baśni Braci Grimm w Olsztyńskim Teatrze Lalek. "Sześciu służących" to baśń będąca historią księcia, który by osiągnąć swój cel i zdobyć serce królewny zbiera drużynę sług: przyjaciół-pomocników czyli superbohaterów. Każdy z pomocników księcia początkowo wydaje się na swój sposób niedoskonały czy niedostosowany. W toku wędrówki okazuję się, że ich domniemane wady są w stanie przekuć w "supermoce" a działając wspólnie osiągną dużo więcej niż w pojedynkę. Spektakl został przyjęty przez dzieci z entuzjazmem, możliwość wzięcia bezpośredniego udziału w spektaklu sprawił, że dzieci z zapartym tchem śledziły kolejne losy księcia i królewny.

GALERIA ! ! !

O WARMIO MOJA MIŁA

24.09.2018 r.: W klubie osiedlowym „AKANT” uczniowie kl. I – III obejrzeli spektakl teatralno - muzyczny pt. "W krainie warmińskich legend" przygotowany przez aktorów Teatru ITAKZAGRAMY z Warszawy. Scenariusz widowiska został oparty o źródła literatury i warmińskiej muzyki ludowej, ale również nawiązywał swą formą do tradycyjnej i zapomnianej nieco sztuki opowiadania historii. Dzieci usłyszały mity, baśnie i legendy opowiedziane przy dźwiękach muzyki granej na żywo przez aktorki. Dodatkową atrakcją dla uczniów była możliwość poznania i zagrania na różnorodnych instrumentach muzycznych, których dźwięki towarzyszyły Warmiakom na różnego rodzaju wieczornicach czy podczas wspólnego wykonywania różnych prac domowych. Spektakl przybliżający dziedzictwo naszego regionu został zrealizowany ze środków finansowych Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach projektu "Patriotyzm Jutra".

GALERIA ! ! !

ZATAŃCZ Z KLASĄ

24.09.2018 r.: Uczniowie kl. I – III, z udziałem trenerek Centrum Tańca Wasilewski-Felska, rozpoczęli nowy rok szkolny tanecznym krokiem. Podczas spotkania, promującego ogólnopolski program Szkółki Tańca i Dobrych Manier – „Zatańcz z Klasą” nie zabrakło, jak zwykle opowiastek wychowawczych na temat zdrowego odżywiania, walorów aktywności fizycznej i tańca oraz kultury bycia i właściwego zachowania. Czas wypełniły jednak przede wszystkim wspaniałe pokazy, szalona zabawa i taniec uczestników, przy akompaniamencie znanych i aktualnych przebojów. Rytmiczna muzyka zaktywizowała wszystkich i wprowadziła odbiorców w radosny nastrój na cały dzień, więc „tańcz, nie patrz na nic....muzyka nie zna granic”.

GALERIA ! ! !

ROBOTYKA W KLASACH I

18.09.2018 r.: Już w pierwszych dniach zajęć szkolnych uczniowie klas pierwszych mieli okazję zanurzyć się lekko w fascynujący świat fizyki, matematyki i informatyki. Warsztaty, zorganizowane przez firmę COODI, pokazały dzieciom, czym w praktyce jest ROBOTYKA. Uczniowie, pod okiem instruktorek, samodzielnie konstruowali z zestawów klocków kolorowe modele robotów, programowali ich ruch, a następnie je ożywiali. Dzieci, pracując w parach, w skupieniu słuchały poleceń, sprawnie budowały swoje roboty i korzystały z tabletów. Skutecznie korzystały ze swojej wyobraźni i pomysłowości. Świetnie komunikowały się i współpracowały podczas rozwiązywania niecodziennych problemów. Zabawa z robotami dostarczyła uczniom mnóstwo zabawy i radości.

GALERIA ! ! !

SPACER PO STARYM MIEŚCIE

12.09.2018 r.: W piękny wrześniowy poranek uczniowie klasy III cx pojawili się u wrót Wysokiej Bramy, niegdyś zwanej Bramą Górną, aby wspólnie z przewodnikiem PTTK przejść uliczkami Starego Miasta „dotykając” jego historii. Trasa wycieczki obejmowała: Targ Rybny, Zamek Kapituły Warmińskiej, pomnik Mikołaja Kopernika, rynek Starego Miasta oraz katedrę św. Jakuba. Spacer po Olsztynie połączony był z grą terenową, podczas której uczniowie samodzielnie odkrywali ciekawostki związane z historią miasta. Naszą wędrówkę pani Ala wzbogacała zabawnymi anegdotami oraz baśniami i legendami związanymi z życiem mieszkańców naszego grodu w przeszłości. Zwiedzanie zakończyliśmy przy makiecie Olsztyna, na której bez trudu uczniowie rozpoznawali miejsca, które odwiedziliśmy. Później był czas na pamiątkowe zdjęcia, m.in. w towarzystwie „Bab Pruskich” ustawionych w zwartym szyku, które u progu 100-lecia Niepodległości Polski wystrojone były w biało -czerwone flagi.

GALERIA ! ! !

TAJNIKI TECHNIK DRUKARSKICH

12.09.2018 r.:


GALERIA ! ! !

"SAM ODKRYWAM ŚWIAT"

05.09.2018 r.:


GALERIA ! ! !

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

03.09.2018 r.: Wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania stawili się uczniowie klas I– IV, a następnie klas V-VIII, na inauguracji roku szkolnego 2018/2019. Uczniów, rodziców i nauczycieli powitał Pan Dyrektor Marek Wąsik. Szczególnie ciepłe słowa i życzenia skierował do uczniów do uczniów klas I, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi szkoły oraz do czwartoklasistów, którzy rozpoczynają nowy etap edukacyjny. Pan dyrektor życzył wszystkim uczniom wytrwałości i wielu sukcesów, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci. Po uroczystym apelu uczniowie przeszli do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami. Jutro zabrzmi pierwszy dzwonek.

GALERIA ! ! !

image1 image1