SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Rok szkolny 2019/2020:
Julia Majek - 8a – przewodnicząca
Julia Młot - 8b – wiceprzewodnicząca
członkowie:
Kinga Zyser - 8a
Mateusz Młot - 6a
Mateusz Orzechowski - 7h


ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2019 r. obchodziliśmy 101. rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień 11.11.1918 r. był najważniejszym dniem w historii naszego kraju. Polska po 123 latach (1795 – 1918) zaborów odzyskała wolność i niepodległość. Stała się państwem niezależnym, mogącym decydować o sobie. Każdego roku należy wspominać zarówno ten dzień, ale i powstania, które były krwawo tłumione przez zaborców. Dzięki poświęceniu naszych przodków my dzisiaj cieszymy się wolnością. Aby upamiętnić te wydarzenie uczniowie klasy VI b wraz z wychowawcą przygotowali apel dla uczniów naszej szkoły. Podczas tego wydarzenia wystąpił poczet sztandarowy w składzie: Nikola Zaciek. Nadia Bielska, Wiktor Choromański, Nikola Markowska, Marcelina Radziwiłowicz i Michał Jaczewski. Natomiast opiekunki Samorządu Uczniowskiego Sylwia Sadecka i Justyna Batożyńska przygotowały gazetkę patriotyczną.

GALERIA ! ! !

KONKURS KULINARNY - NESTLE

6 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się Konkurs kulinarny Nestle. Został on zorganizowany przez Dyrekcje szkoły, Samorząd Uczniowski i opiekunki SU. Konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów drugiego śniadania zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Konkurs był skierowany do uczniów klas 6-8. Chęć udziału zgłosiło 22. uczniów z których do konkursu przystąpiło 14. Uczniowie przygotowane przez siebie dania prezentowali komisji konkursowej w skład której wchodziło trzech profesjonalnych kucharzy oraz Dyrektor Marek Wąsik. Po degustacji i naradzie ogłoszono wyniki. Wybrano 8 najlepszych dań, a ich wykonawcy wezmą udział w drugim etapie, który zostanie zorganizowany na Wydziale Nauk o Żywności. Komisja konkursowa wybrała dania następujących uczniów:
1. Julia Jasz, klasa VI b
2. Julia Młot, klasa VIII b
3. Weronika Szkoda, klasa VII i
4. Jakub Rokoszewski, klasa VII h
5. Tamara Machnacz, klasa 6 f
6. Magdalena Andrulonis, klasa VII c
7. Julia Wieczorek, klasa 8 d
8. Marta Krzyżak, klasa VII i
Wszystkim serdecznie gratulujemy a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA ! ! !

1 LISTOPADA - PAMIĘTAMY

W tradycji polskiej dzień 1 listopada jest szczególny. To moment, w którym wspominamy nie tylko najbliższych, ale również tych, którzy na zawsze naznaczyli życie konkretnej społeczności. Takim człowiekiem niewątpliwie był patron naszej szkoły, czyli Józef Malewski. Podczas swojego życia walczył o edukację polską na ziemiach pruskich, czyli faktyczne istnienie języka polskiego, pamięć o polskiej kulturze oraz obyczajowości. W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami (J. Batożyńska oraz S. Sadecka) oraz Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 34 odwiedzili grób Józefa Malewskiego oraz jego syna, Ludwika Malewskiego. W imieniu społeczności całej szkoły złożono kwiaty oraz znicze na obu grobach.

GALERIA ! ! !

FOTORAMKA

30 listopada 2019 r. uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przygotowali ramkę oraz gadżety do wykonania zdjęć. Pamiątkowe zdjęcia uczniowie z klas 1-3 mogli wykonać podczas zajęć w świetlicy natomiast ich starsi koledzy zdjęcia robili podczas przerw. Była to ciekawa zabawa, którą z chęcią powtórzymy w przyszłości.

GALERIA ! ! !

WYNIKI „MASKA HALLOWEENOWA”

29. października został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Maski Halloweenowe”. Do konkursu zgłoszono 42 prace spośród których komisja w składzie: Julia Majek, Julia Młot, Kinga Zyser, Mateusz Młot oraz Pani Sylwia Sadecka i Pani Daria Jurczak, wybrała 10 zwycięskich. Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie: Lena Murzynowska I A, Kaja Krawczyk I A, Aleksandra Żochowska II C, Adam Jabłecki II C, Oskar Mazuruk III A, Julia Sitek III B, Nikola Wiśniewska III DX, Dorota Stanny V C, Natalia Adamska VII I, Liwia Mryc VII I
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia galerii, w której znajdują się zdjęcia nagrodzonych prac.

GALERIA ! ! !

ŚLUBOWANIE KLAS I

18 października 2019 r. odbyło się uroczyste Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych. Najważniejszym momentem tej uroczystości było złożenie przyrzeczenia na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia. Udział w tej uroczystości wziął poczet sztandarowy w składzie: Marcelina Radziwiłowicz, Nikola Markowska i Michał Jaczewski. Wszystkim uczniom klas pierwszych gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

GALERIA ! ! !

WYNIKI GŁOSOWANIA NA BELFRA ROKU

Podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który odbył się 14 października 2019 roku przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Majek ogłosiła wyniki wyborów na „Belfra roku 2019”. Uczniowie drogą głosowania zdecydowali, że tytuł „Belfra roku 2019” otrzymała Pani Monika Rozmierska. Serdecznie gratulujemy!

GALERIA ! ! !

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 2019 roku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Była to już 246. rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej. Obok Konstytucji 3 maja było to największe osiągnięcie polskiego oświecenia. KEN stworzyła program powszechnego nauczania tak rewolucyjny, że stał się podstawą podobnych systemów w całej Europie. Dlatego też każdego roku upamiętniamy to święto. Powagi tej uroczystości dodała obecność pocztu sztandarowego w składzie: Nikola Zaciek, Nadia Bielska, Wiktor Choromański. Wśród wielu przemawiających znalazła się przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Majek, która złożyła w imieniu uczniów życzenia nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły. Ponadto wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Młot przygotowała własnoręcznie robione kartki z życzeniami, które zostały wysłane emerytowanym nauczycielom. Wykonana została również gazetka z podziękowaniami za trud włożony w nauczanie skierowana do nauczycieli naszej szkoły.

GALERIA ! ! !

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

26 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wzięli w nich udział uczniowie z klas 4 – 8 Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie. Spośród 688 uczniów uprawnionych do głosowania swój głos oddało 623 osoby. Wybory przeprowadziły uczennice klasy 5c i 7c. Uczniowie na przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego wybrali Julię Majek z klasy 8a, jej zastępcą została Julia Młot z klasy 8b. W skład SU wchodzą także: Kinga Zyser (8a), Mateusz Młot (6a) i Mateusz Orzechowski (7h). Wszystkim wybranym serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy. (kliknij, aby powiększyć):

GŁOSOWANIE NA BELFRA ROKU

W dniach 7 i 8 października podczas długich przerw uczniowie klas 4 -8 naszej szkoły mogli oddać głos na ulubionego nauczyciela. Każdy uczeń mógł zagłosować tylko raz. Nad poprawnym przebiegiem głosowania czuwali członkowie Samorządu Uczniowskiego. Wyniki zostaną przedstawione na uroczystym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 14 października, a zwycięzca nagrodzony.

GALERIA ! ! !

KONKURS PLASTYCZNY

Samorząd Szkolny ogłasza konkurs na projekt maski Halloweenowej. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1 -8 Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie. Chętnych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem. (kliknij, aby powiększyć):

DZIEŃ CHŁOPAKA

30.09.2019 r. uczennice Samorządu Uczniowskiego Julia Majek, Julia Młot i Kinga Zyser odwiedziły wszystkie klasy, aby złożyć chłopcom małym i dużym najserdeczniejsze życzenia i poczęstować cukierkami z okazji Dnia Chłopaka. Samorząd Uczniowski przygotował również piękną gazetkę z życzeniami.

GALERIA ! ! !

POCZET SZTANDAROWY

W roku szkolnym 2019/2020 poczet sztandarowy reprezentują uczniowie klasy 7a. W skład pierwszej zmiany wchodzą: Nikola Zaciek, Nadia Bielska i Wiktor Choromański. Natomiast drugą zmianę tworzą: Marcelina Radziwiłowicz, Nikola Markiewicz, Michał Jaczewski.

GALERIA ! ! !

ROCZNICA ATAKU ZSRR

Osiemdziesiąt lat temu miał miejsce kolejny akt polskiej tragedii w pierwszym miesiącu II konfliktu światowego. Nasza armia, wciąż dzielnie broniąca terytorium przed żołnierzami III Rzeszy, została zaatakowana przez ZSRR. Historia to najpiękniejszy dowód naszej walki oraz determinacji, a my doskonale o tym wiemy. W niedzielę (15.09) odbyła się Msza Święta upamiętniająca to wydarzenie. Uczestniczył w niej poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką P. Sylwii Sadeckiej i P. Justyny Batożyńskiej.

GALERIA ! ! !

Wywiady z ciekawymi osobami

Zapraszamy do wysłuchania wywiadów z interesującymi osobami z naszej szkoły. Cykl audycji prowadzą: Olga Gorzka i Magda Konsek.

 • Wywiad A. Talan (1)

 • Wywiad B. Kwiecien

 • Wywiad R. Gnatkowska (1)

 • Wywiad Z. Brzozowska (1)

 • Wywiad A. Symko

 • Wywiad J. Majek

 • Wywiad A. Przegrodzka

 • Wywiad A. Talan (2)

 • Wywiad K. Kulhawik

 • Wywiad Z. Brzozowska (2)

 • Wywiad R. Gnatkowska (2)

 • Wywiad R. Batożyński

 • Wywiad A. Sankowska i W. Zollondz

 • SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  Rok szkolny 2018/2019:
  Maja Strachocka - VIII e – przewodnicząca
  Julia Wieczorek - VII d – wiceprzewodnicząca

  członkowie:
  Wiktoria Kowalczyk - IV d
  Aleksandra Symko - VIII c
  Michał Ziniewicz - VIII e
  Jowita Najmowicz - VIII a

  Sprawozdanie z wyborów
  Wybory Przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego przeprowadzono w dn. 25.09.14. Uczniowie mogli oddać swój głos na każdego z 14 uczniów, którzy zgłosili swoją kandydaturę i wzięli udział w kampanii wyborczej. Kampania wyborcza trwała od 16.09.2014 do 24.09.2014.
  W głosowaniu wzięło udział 635 z 805 uczniów uprawnionych do głosowania. Byli to uczniowie klas 2-6. Uczniowie klas I (75 uczniów) zostali zwolnieni z głosowania ze względu na niewielkie umiejętności czytania. W głosowaniu nie wzięły też udziału klasy II c i III b, które tego dnia były na wycieczce szkolnej ( razem 54 uczniów). Poza uczniami klas II c i III b podczas wyborów nieobecnych było 41 uczniów. Oddano 616 głosów ważnych i 1 głos nieważny. Od głosu wstrzymało się 18 uczniów.  Opiekunowie S.U.
  Joanna Kowalewska
  Aleksandra Lempaszek

  Dzień wiosny 2015

  image1

  21.03.2015 Samorząd Uczniowski zorganizował Powitanie Wiosny. Tego dnia, zamiast lekcji uczniowie wraz z wychowawcami brali udział w wiosennych zabawach. W kl. I-III uczniowie przedstawiali na arkuszu papieru symbol wiosny (bocian, żaba, krokus. Prezentowali także trzy przysłowia (powiedzenia) o wiośnie i wiosenny okrzyk. W kl. IV- VI uczniowie prezentowali wspólny plakat o tematyce wiosennej „Wiosna naszymi oczami” (każdy z uczniów wykonywał fragment plakatu. Następnie fragmenty te klasa łączyła w jeden obraz). Uczniowie przygotowali także wiosenny okrzyk oraz brali udział w quizie o wiośnie. Każda z klas przedstawiła również „Wiosenny look” - wiosenny motyw przebrania (np. wszyscy uczniowie zakładają zielone koszulki lub ubierają odzież w kwiaty) i mały obrazek na twarzy każdego ucznia swojej klasy. Dzięki wsparciu Rady Rodziców wszyscy uczniowie otrzymali słodkie nagrody.


  Więcej...
  Bal Przebierańców

  image1

  16.02.2015 odbyła się zabawa karnawałowa dla kl. IV-VI. Uczniowie przebrali się w wybrane przez siebie stroje. Najlepsze przebrania jury nagrodziło dyplomem i słodkim upominkiem.


  Więcej...
  Poczta Walentynkowa

  image1

  13.02.2015 członkowie S.U. zbierali i przekazywali podczas zajęć lekcyjnych- wrzucone uprzednio do specjalnie stworzonej skrzynki kartki walentynkowe.


  Więcej...
  Wyjście na cmentarz

  image1

  W dniu 31.10.2014 z okazji Dnia Wszystkich Świętych delegacja członków S.U. wraz z Dyrekcją Szkoły i p. Lempaszek złożyła kwiaty i zapaliła znicze na grobie patrona szkoły Józefa Malewskiego oraz przy Dębie upamiętniającym Aleksego Błażewicza.


  Więcej...
  Słodkie upominki dla nauczycieli i pracowników Szkoły

  image1

  14.10.14 i 06.12.14- Członkowie S.U. przygotowali słodkie upominki i życzenia z okazji Dnia Nauczyciela oraz z okazji Mikołajek.


  Więcej...
  Cookie Day

  image1

  30.09.2014, w celu pozyskania funduszy S.U. organizował kiermasz ciast z okazji Dnia chłopca (uczniowie z klas IV-VI przynieśli ciasta, które następnie sprzedawane były przez członków S.U. podczas przerw. Uzbierane fundusze zostaną rozdysponowane na drobne upominki dla klas, które zdobędą I miejsca imprez oraz na bieżącą działalność S.U.


  Więcej...
  Piżama Party

  image1

  22.01.14, uczniowie klas I-VI przychodzą w wyznaczonym dniu ubrani w piżamy. Klasa, której uczniowie przebrali się najliczniej, otrzymała drobny upominek od S.U.


  Więcej...


  Wielka Czapa Mikołajka

  image1

  08.12.14, uczniowie klas I-VI ubrani byli w czapki Św. Mikołaja. Klasa, której uczniowie przebrali się najliczniej, otrzymała drobny upominek od S.U.


  Więcej...


  Crazy Hair Day

  image1

  27.11.2014, uczniowie klas I-VI uczesani byli w wymyślne fryzury. Klasa, której uczniowie uczesali się najliczniej, otrzymała drobny upominek od S.U.


  Więcej...
  image1 image1