Rajd rowerowy

image1

Dnia 31.05.2015 r. odbył się rajd rowerowy na Stadion Leśny. Wśród atrakcji, które były przygotowane przez Policję, Straż Miejską i Służbę Więzienną, można wymienić: zjeżdżalnię, strzelanie, przeciąganie liny, slalom rowerowy, pokaz sprzętu strażackiego, policyjnego, ratunkowego. Czas, który tam spędziliśmy umiliła nam muzyka oraz pyszny poczęstunek. Wszystkie dzieci otrzymały podarunki z okazji Dnia Dziecka. To była świetna zabawa!


Więcej...
Rajd rowerowy

image1

W rajdzie rowerowym organizowanym pod hasłem „Śladami Józefa Malewskiego”, który odbył się 13.06.2015 r., wzięło udział 20 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy rajdu zostali zapoznani z biografią patrona naszej szkoły, zapalili znicze na grobie Józefa Malewskiego na cmentarzu w Bartągu, a następnie spędzili czas nad jeziorem w Bartążku, gdzie brali udział w konkursach z nagrodami. Niewątpliwą atrakcją były kiełbaski z grilla. To był udany rajd!


Więcej...
Kudypy 2015

image1

W dniu 25 maja 2015 klasa 5a wybrała się na zieloną lekcję do Leśnego Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach. W maju i czerwcu, kiedy kwitną magnolie, kolorowe różaneczniki i azalie, jest tu najpiękniej. Spacerując po ścieżkach, kładkach i mostkach dzieci miały okazję podziwiać kolekcję drzew i krzewów gatunków rodzimych, a także zagranicznych. Jednak ze względu na surowy klimat regionu warmińskiego rosną tu tylko gatunki występujące w swych ojczyznach w podobnych warunkach klimatycznych.


Więcej...
Lekkoatletyka dla każdego

image1

28 maja 2015 roku uczniowie z klasy 1 a, 2 a, 2 c i 3 b mieli okazję wziąć udział w zmaganiach sportowych w ramach programu „Lekkoatletyka sportem dla każdego”. Przygotowane przez trener Agnieszkę Rogulską - Słomińską konkurencje biegowe, skoczne i rzutne bardzo spodobały się młodym „sportowcom”. Najważniejsze jednak, że zawody te integrowały, powodowały radość i uśmiech oraz uczyły walki fair play.


Więcej...
Wycieczka do Kamionki

image1

21 maja 2015 roku uczniowie klasy 2b i 2c wyruszyli na wycieczkę do Kamionki koło Nidzicy do ,,Garncarskiej Wioski”. ,,Garncarska Wioska” to miejsce, w którym można lepić różności z gliny (ach, jakie cudności zrobiliśmy), oglądać, jak profesjonalnie wyrabia się naczynia na kole garncarskim, obejrzeć starą kuźnię, można śpiewać i tańczyć w ,,Jarzębinowym amfiteatrze” (oczywiście zaśpiewaliśmy), oglądać filmy przyrodnicze w 3D, zwiedzać i podziwiać różnorodność flory w ,,Rajskim Ogrodzie”. Jest tam ,,Bursztynowa plaża”, na której można poszukać bursztynów (niektórym z nas udało się znaleźć całkiem niezłe bursztynowe okazy). To miejsce, w którym byliśmy i do którego chcielibyśmy wrócić. Wycieczka do ,,Garncarskiej Wioski” dostarczyła i uczniom i nauczycielom niezapomnianych przeżyć. Była to wyprawa, dzięki której nie tylko odpoczęliśmy, ale wiele nauczyliśmy się i poznaliśmy. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego uroczego zakątka.


Więcej...
Konkurs ortograficzny klas III

image1

18 maja 2015 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Ortograficzny. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas III. Uczestnicy przez 45 minut zmagali się z zawiłościami polskiej ortografii, pisząc dyktando, rozwiązując rebusy. Mistrzem Ortografii okazał się Mikołaj Milankiewicz uczeń z klasy III A. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Dargiewicz z klasy III B . Trzecie miejsce zdobył Jakub Kubiak z klasy III A. Laureaci konkursu reprezentować będą naszą szkołę w Konkursie Międzyszkolnym organizowanym przez SP nr 30. Zwycięzcom gratuluję, a wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie.


Więcej...
Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej

image1

12 maja 2015 r. uczniowie klasy 2 c wraz z uczniami z Zespołu Placówek Edukacyjnych odwiedzili Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Paukszty 57, gdzie mieszkają starsi, często samotni ludzie. Spotkanie to było wyjątkowe i pełne niespodzianek. Wizyta rozpoczęła się od zaprezentowania przez niewidomego Daniela Rupińskiego kilku utworów muzycznych. Warto tu dodać, że jest to artysta, który codziennie o godzinie 12:00 wykonuje na żywo hymn Warmii.


Więcej...
Rajd rowerowy

image1

Dnia 09.05.15 r. udaliśmy się do gospodarstwa pana J. Kojrysa. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji: ognisko z kiełbaskami, przejażdżki konne, gry i zabawy z ciekawymi nagrodami. To był naprawdę udany rajd!


Więcej...
Dzień bez śmiecenia

image1

Obecnie w pojemnikach i workach służących do segregacji odpadów opakowaniowych można znaleźć niemal wszystko – począwszy od odpadów nienadających się do recyklingu po niebezpieczne (m.in. baterie, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, opakowania po lekach), które powinny trafić do specjalnych pojemników lub punktów zbiórki.


Więcej...
Konkurs Języka Angielskiego

image1

W dniu 29 kwietnia 2015 w naszej szkole odbył się Konkurs Języka Angielskiego dla klas 5. Konkurs, jak co roku, cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 36 uczniów. Do zdobycia było 115 punktów. Najwyższą liczbę punktów uzyskali:
I miejsce Natalia Szczepkowska 5e 104 pkt
II miejsce Zuzanna Kobus 5a 103 pkt
III miejsce Matylda Kaczyńska 5d 94 pkt
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.


Więcej...
Sadzenie lasu

image1

28 kwietnia 2015 roku odbyła się akcja sadzenia lasu w Leśnictwie Wadąg z okazji 70-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, w której wzięli udział uczniowie z klasy 2 b i 2 c. Wspólnie z pracownikami leśnymi oraz pozostałymi uczestnikami posadzono ok. 4000 sadzonek drzew iglastych.


Więcej...
Rajd rowerowy

image1

Dnia 26.04.2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rajdzie rowerowym do Gronit w ramach kampanii "Jadę, nie tankuję".


Więcej...
Dyktando 2015

image1

Zostały ogłoszone wyniki Dyktanda 2015. Nasi uczniowie zajeli następujące miejsca:
I miejsce – Julia Biedulska (kl.V D)
II miejsce – Michał Mnich (kl.VI B)
III miejsce – Zofia Jaworska (kl.VI B)
Serdecznie gratulujemy!!!


Więcej...
Konkurs Języka Angielskiego

image1

21 kwietnia 2015 roku w Gimnazjum nr 8 w Olsztynie odbyła się kolejna edycja konkursu dla uczniów szkół podstawowych „ENGLISH IS COOL” OLSZTYN 2015. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół: SP30, SP6, SP34. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów z klas : VIA, VIB, VIC i VIG. Z dumą informujemy, iż nasi reprezentanci uplasowali się w ścisłej czołówce i zdobyli:
I miejsce – Zosia Jaworska (kl.VIB)
II miejsce – Miłosz Boruch (kl.VIB)
III miejsce – Michał Mnich (kl.VIB)
Serdecznie gratulujemy!!!


Więcej...
„PISANKA WIELKANOCNA”

image1

W miesiącu kwietniu uczniowie klas piątych kultywując tradycje rodzinne i świąteczne wykonały prace, które brały udział w konkursie „PISANKA WIELKANOCNA”
Wyniki konkursu:
I miejsce Julia Jabłońska 5F
II miejsce Dominika Zalewska 5F
III miejsce Agata Lewandowska 5D

Hanna Kucab


Więcej...
OMNIBUS

image1

9 kwietnia 2015r. w Osiedlowym Klubie ,,Akant” odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy pn. ,,I ty możesz zostać OMNIBUSEM” dla uczniów klas I-III. Klasa 2 b reprezentowała naszą szkołę w kategorii klas drugich.


Więcej...
Dyktando 2015

image1

Dnia 10.04.2015 o godz. 16:00 nasi laureaci Szkolnego Konkursu Ortograficznego dla kl. V - VI wzięli udział w DYKTANDZIE 2015, które miało miejsce w Klubie Osiedlowym "Akant" .


Więcej...
Konkurs „Piosenka na dobre i na złe”

image1

Dnia 27 marca 2015r w Klubie Kultury Akant odbył się
I Międzyszkolny Konkurs Piosenki „Piosenka na dobre i na złe”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 34 im.
J. Malewskiego w Olsztynie oraz ODK SM Jaroty- Klub Akant.
W konkursie brało udział 26 wokalistów z klas 1-3 z różnych szkół podstawowych z Olsztyna. Na scenie rywalizowali wokaliści
z SP 23, SP 32, SP 25, SP 30, SP 32 , SP 33 oraz SP 34.


Więcej...
Fizyka dla smyka

image1

W dniu 30 marca 2015 r. uczniowie niektórych klas zostali wprowadzeni w tajemniczy świat pokazów naukowych. Miały one na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. W czasie tego spotkania zostało przeprowadzonych kilkanaście wspaniałych doświadczeń z zastosowaniem unikalnych zestawów edukacyjnych. W każdym z ćwiczeń uczestniczyli asystenci wybrani z klasy. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego niektóre przedmioty lewitują a inne poruszają się w nieskończoność. Poznali siłę i niesamowite właściwości magnesów. Zajęcia te bardzo podobały się wszystkim uczestnikom.

nauczycielka przyrody: Monika Prusinowska


Więcej...
Dni otwarte SP 34

image1

20 marca 2015 roku w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Na ten dzień uczniowie i nauczyciele zaplanowali wiele atrakcji. Spotkanie rozpoczęło się od występu instrumentalno – wokalnego uczniów klasy 1b pod kierunkiem Pani Małgorzaty Szmit. Następnie Dyrektor Marek Wąsik powitał zgromadzonych i przedstawił ofertę edukacyjną na przyszły rok szkolny.


Więcej...
Szkolny konkurs ortograficzny klas V

image1

Dnia 12.03.2015 w sali 28 odbył się Szkolny Konkurs Ortograficny dla kl. V. Spośród 20 uczestników jury wytypowało następujących laureatów: I - Natalia Szczepkowska V e, II - Julia Biedulska V d, Julia Domanowska V e, III - Dominika Zalewska V f, Zuzanna Kobus V a.

Zwycięzcom gratulujemy!


Więcej...
Konkurs matematyczny Kangur 2015

image1

19 MARCA 2015 r. Godz. 8:00 odbędzie się w naszej szkole dla uczniów klas II - VI Konkurs Matematyczny „Kangur”.


Więcej...
Konkurs historyczny

image1

Dnia 26 lutego 2015 r. odbył się Wojewódzki Konkurs Historyczny dla uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy 6a: Jakub Bielas i Jakub Jankowski, przygotowanych do konkursu przez Panią Dorotę Kołtko.


Więcej...
Pies przewodnik

image1

12 marca 2015 r. klasę 2c i 4a odwiedziła pani Katarzyna Tomasiak ze swoim psem – przewodnikiem. Była to niezwykła lekcja dla uczniów, którzy mieli okazję pomóc osobie niewidomej, zobaczyć pracę psa – przewodnika oraz zadać nurtujące ich pytania. Pani Kasia to osoba niewidoma od urodzenia. Gdy skończyła 18 lat dostała swojego pierwszego psa przewodnika – labradora, z którym nas odwiedziła.


Więcej...
We are the champions

image1

W dniu 10.03.2015 Wojewódzka Komisja Konkursowa języka angielskiego w Olsztynie ogłosiła wyniki współzawodnictwa.
Z duma informujemy, że zaszczytny tytuł laureata konkursu otrzymali Miłosz Boruch, Michał Mnich i Zosia Jaworska z klasy 6B, przygotowani przez panią Beatę Kołodziejczyk oraz Natalia Chrostowska z klasy 6C, uczennica pana Marka Baranowskiego.
Dodatkowo tytuł finalisty uzyskała Kamila Zyser z klasy 6A, przygotowana przez panią Edytę Latosińską, Jakub Jakubowski z klasy 6F, przygotowany przez panią Annę Wziątek oraz Julia Kowalewska z klasy 6G, uczennica pani Urszuli Mikulak.
Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

Dyrektor, Wicedyrektor oraz Zespół Przedmiotowy Języka Angielskiego.


Więcej...
Dzieci@sieci

image1

Dnia 04.03.2015r. uczniowie klas IV – VI udali się do MULTIKINA na przedstawienie „Dzieci @ sieci” przygotowane przez Teatr Profilaktyczny ALERT z Wrocławia. Spektakl opowiadał o pokoleniu dzisiejszych młodych ludzi, którzy od najmłodszych lat wychowują się w środowisku medialnym. Aktywność medialna dzieci bywa coraz bardziej ryzykowna, należy więc uczulać młodych ludzi, uświadamiać, rozmawiać z nimi i uczyć ich funkcjonowania we współczesnej sieciowej rzeczywistości. Grupa teatralna ALERT opowiada młodym widzom ciekawą historię, pełną zabawnych sytuacji i zaskakujących rozwiązań. Spektakl „Dzieci sieci” opowiada również o przyjaźni, radzeniu sobie z przeciwnościami, o akceptacji i niezastąpionym, realnym kontakcie z drugim człowiekiem. Przestrzega też przed nadmierną ufnością w wirtualnym świecie i pokazuje konsekwencje czyhających w nim zagrożeń. Spektakl nawiązuje do cyberprzemocy i konsekwencji jakie niesie ze sobą podszywanie się pod innych w Internecie.


Więcej...
Dzień Kobiet w naszej szkole

image1

Chłopcy z klasy 2b nie zapomnieli, że 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. W związku z tym nie zapomnieli o swoich koleżankach z klasy. Dzień Dziewczynek (czyt. Dzień Kobiet) uczcili wyjątkowo pięknymi życzeniami, odśpiewaniem ,,Sto lat” i oczywiście prezentami, którymi były kwiatki – długopisy. Nie zapomnieli też o słodkim poczęstunku. Dziewczynki, w podziękowaniu za pamięć o Ich święcie, wręczyły kolegom batoniki. Szkoda, że takie słodko – kwiatowe dni zdarzają się rzadko.


Więcej...
Prelekcja "Wędrówki ptaków"

image1

6 marca 2015 r. uczniowie klas drugich naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji pt. ,,Wędrówki ptaków”. Wykład, którego mieli okazję wysłuchać, wygłosił pan Krzysztof Lewandowski. Na co dzień p.Lewandowski jest wykładowcą w Katedrze Ekologii i Ochrony Środowiska Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. W wolnych chwilach pasjonuje się fotografią przyrodniczą.


Więcej...
SP 34 Ponownie na podium

image1

Mistrzostwa Olsztyna w Piłce Halowej klas 6. Turniej odbył się na hali Urani 23.02.2015 gdzie startowało 16 szkół.


Więcej...
Pasowanie na czytelnika

image1

W dn. 26 – 27 lutego 2015 odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Od tej chwili będą oni mogli samodzielnie wypożyczać książki w bibliotece szkolnej. Uroczystość uświetnił występ Teatrzyku Czytanego, który tworzą uczniowie kl. IIIa. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe zakładki i słodycze. Każdy nowy czytelnik wypożyczył sobie pierwszą książkę.


Więcej...
Adrenalina Cup Mistrzostwa Olsztyna

image1

Dnia 29.01.2015 odbyły się zawody w piłce nożnej, nasza szkoła zajęła 1 miejsce w Adrenalina Cup Mistrzostwa Olsztyna. Zapraszamy do galerii.


Więcej...
Żywa lekcja historii

Żywa lekcja historii to podróż poprzez wieki, poruszająca zagadnienia wychowania patriotycznego. Pozwala zrozumieć wspólne korzenie europejskie. To przede wszystkim zaznajomienie uczniów z historią poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, bronią oraz uzbrojeniem ochronnym. W trakcie lekcji żywej historii dzieci mają okazję dobrze się bawiąc zdobyć wiedzę historyczną.


Więcej...
Grosik

image1

W grudniu 2014 roku uczniowie klas drugich 2b i 2c naszej szkoły przystąpili do projektu z zakresu edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa pod nazwą ,,Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki” pod patronatem Fundacji PZU i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.


Więcej...
Spotkanie z przedszkolakami PM nr 5

image1

22 stycznia 2015 roku uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią wybrali się z wizytą do Przedszkola Miejskiego nr 5 w Olsztynie, które mieści się przy ulicy Maczka. Dzieci ze szkoły odwiedziły swoich młodszych kolegów z grupy KRAINA ZABAWEK. Podczas spotkania odbyły się wspólne zabawy przy muzyce oraz opowiadanie o tym jak to jest być uczniem. Przedszkolaki już wkrótce zostaną pierwszoklasistami dlatego starsi koledzy chcieli im opowiedzieć o swoich pierwszych krokach w szkole. Poniżej kilka zdjęć z wizyty.


Więcej...
Dzień Pieczonego Ziemniaka

Dnia 17 października 2014 r. uczniowie z klasy 2b i 2 c wraz z wychowawczyniami wyjechali na Dzień Pieczonego Ziemniaka do zaprzyjaźnionej szkoły w Żegotach. Był to dzień nie tylko objadania się kiełbaskami i ziemniakami z ogniska, ale przede wszystkim czas spędzony na wspólnych zabawach, grach i poznawaniu przyrody, która w Żegotach wydaje się jeszcze bardziej urokliwa i tajemnicza niż w innych miejscach, które mogliśmy kiedyś zobaczyć. Nie możemy się już doczekać kolejnej wizyty i spotkania z nowo poznanymi koleżankami i kolegami. Poniżej krótka fotorelacja naszej wizyty.


Więcej...
Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W naszej szkole był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, ale spotkaliśmy się na uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów klasy VI d i VI c pod kierunkiem p. Moniki Masiulaniec. Uczniowie w humorystyczny sposób przygotowali scenki z życia szkoły, które były uświetnione piosenkami, pokazem tańca oraz grą na skrzypcach. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z uroczystości.


Więcej...
Dzień Chłopaka w 2c

Dzień Chłopaka w naszej klasie to już tradycja. W tym roku postanowiliśmy zorganizować dyskotekę klasową, na której nie zabrakło wspólnych tańców, konkursów i słodkości, które przygotowali nasi rodzice. Na tym nie kończymy…Czas spędzony na wspólnych zabawach bardzo nam się spodobał. Już nie możemy doczekać się kolejnej dyskoteki…Poniżej przedstawiamy krótka fotorelację.


Więcej...
12. OLSZTYŃSKIE DNI NAUKI

25 i 26 września uczniowie klasy 2 b i 2 c wraz z wychowawczyniami wybrali się na Uniwersytet Warmińsko - Mazurski, aby uczestniczyć w Olsztyńskich Dniach Nauki i Sztuki. Najpierw swoje kroki skierowali na warsztaty pt. „Muzyka w zasięgu ręki. Cyfrowe narzędzia kreacji dźwięku”. Uczniowie mogli zobaczyć jak komputer, tablet, czy telefon - dzięki użyciu odpowiednich aplikacji mogą stać się poręcznymi instrumentami muzycznymi, a nawet zamienić się w miniaturowe studio nagrań. Później zawędrowali na warsztaty pod nazwą „Umysł przyłapany”. Ów UMYSŁ stworzony został przez specjalistów z Centrum Nauki Kopernik przy wsparciu ekspertów naukowych. Eksponaty były interaktywne. To znaczy, że trzeba było wszystkiego spróbować samodzielnie: dotknąć, sprawdzić, przetestować. Bo tak naprawdę głównym „eksponatem” wystawy był odbiorca. Uczniowie mogli doświadczyć, jak działają zmysły i mózg. Niejeden wynik eksperymentu wprawił w zdumienie. Ostatnim punktem wędrówki była muzyczna baśń „Calineczka”, która oparta była na znanym utworze H. Ch. Andersena ze specjalnie przygotowaną i wykonywaną na żywo oryginalną kompozycją muzyczną. Do szkoły uczniowie wracali pełni nowych wrażeń i świadomi tego, że wiele można się nauczyć nie tylko siedząc w szkolnej ławce, ale także poprzez nowe doświadczenia. Oto fotograficzne wspomnienia.

Jolanta Faron
Anna Końpa


Więcej...
„Bieg o Puchar Nadleśniczego”

18 września 2014 r. na polanie nad Jeziorem Kielarskim koło Olsztyna uczniowie z klasy 2 b, 2 c, 4 b i 4 d uczestniczyli w biegach przełajowych zorganizowanych już po raz czwarty przez Nadleśnictwo Olsztyn. W imprezie udział wzięło prawie 300 uczniów szkół podstawowych z Olsztyna i okolic. Uczniowie rywalizowali w swoich grupach wiekowych. Co najważniejsze jednak, przegranych nie było. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal, który był wykonany z drewna. Były też nagrody dla najlepszych i tu mamy czym się pochwalić. Wśród klas 2 Dziewczynki:

II miejsce - Iga Lis - klasa 2 c
III miejsce - Oliwia Baranowska - klasa 2b

Chłopcy:

I miejsce - Jakub Chludziński - klasa 2 b
II miejsce - Bartek Brzeziński - klasa 2 b
III miejsce - Hubert Kaczmarek - klasa 2 c

Wśród klas 4
Dziewczynki:

I miejsce - Natalia Mańko - klasa 4 b
II miejsce - Wiktoria Bacławska - klasa 4 d

Chłopcy:

I miejsce - Kacper Majchrowicz - klasa 4 b
III miejsce - Kacper Chojnowski - klasa 4 d

Podczas spotkania nie zabrakło aspektu edukacyjnego imprezy. Olsztyńscy leśnicy ustawili na polanie kilka stanowisk, na których uczniowie mieli do wykonania najróżniejsze, przyrodnicze zadania – od rozpoznawania gatunków drzew po obserwację ze specjalnej wieży ptaków żerujących nad jeziorem.
Na koniec czekała nas wielka niespodzianka. Nasza szkoła zdobyła drewniany Puchar za największa liczbę zdobytych miejsc na podium. Imprezę zatem uznajemy za udaną i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Jolanta Faron
Anna Końpa
Iwona Niedźwiedzka
Monika Prusinowska


Więcej...
image1