Integracja w 1a

30 sierpnia 2016 roku do naszej szkoły, choć to jeszcze czas wakacji, zawitali przyszli uczniowie klasy 1 a. Spotkanie miało charakter integracyjny. „Uczniowie” bawili się w kole, poznawali swoje imiona i to co lubią robić, ćwiczyli na dużej sali gimnastycznej, malowali, ale co najważniejsze mieli okazję uczestniczyć w pierwszej lekcji edukacji wczesnoszkolnej. Wizyta była również okazją do zwiedzenia szkoły oraz do przełamania lęku przed pierwszym dzwonkiem


GALERIA

Terminy wpłat za obiady

Koszt obiadów w miesiącu PAŹDZIERNIKU 2016 wynosi: 20 dni x 3,60 zł = 72,00 zł Odpłatność za posiłki w stołówce szkolnej za miesiąc PAŹDZIERNIK wnosi się:

 • Na konto szkoły:

 • Wpłat na konto szkoły należy dokonywać nie później niż do dnia 29 września 2016 roku, prosimy o dokonywanie wpłat w wyznaczonym terminie. Opłaty abonamentu przelewem dokonać można wyłącznie za pełen miesiąc. Datą wpłaty jest data wpływu na rachunek szkoły – należy pamiętać, że banki nie dokonują operacji na kontach w soboty i niedziele.

  Nr konta 49 1030 1218 0000 0000 9040 6035 Bank Citi Handlowy

  W tytule należy podać:
  - miesiąc i rok, na który są wykupione obiady
  - imię i nazwisko dziecka
  - klasa, do której uczęszcza dziecko

  Np.: "Opłata za obiady za PAŹDZIERNIK 2016 r., Tomasz Malikowski, kl. IV C."

  W przypadku wpłaty za więcej niż jedno dziecko w tytule należy podać dane dla każdego dziecko z osobna.

 • U Intendenta

 • - W dniach 29.09 - 30.09 oraz 03.10 - 04.10.2016 r. w godzinach od 6:30 do 13:00.

  UCZNIOWIE SP-32 DOKONUJĄ WPŁAT W SWOJEJ SZKOLE WYŁĄCZNIE GOTÓWKĄ. WPŁATY NA KONTO SP-34 BĘDĄ ZWRACANE !!!


  Ubezpieczenie NNW

  Ubezpieczenie NNW zawarto z towarzystwem ubezpieczeniowym Gothaer

  Składka wynosi:

 • Wariant I: 37 zł (za pierwsze dziecko); 18,50 zł (za każde kolejne w SP34)
 • Wariant II: (rozszerzony o uprawianie sportu) – 55,50 zł (za pierwsze dziecko) ; 27,75 zł (za każde kolejne w SP34)


 • Informacje i OWU na stronie ubezpieczyciela (link: GOTHAER)
  Składki zbierane będą na zebraniach z rodzicami 14/15.09.2016 r.

  (zakres ubezpieczenia)

  (definicja sportu wyczynowego GOTHAER)


  Plan lekcji

  Jest już dostępny aktualny plan
  obowiązujący od poniedziałku 12.09.2016.

  AKTUALNY PLAN !

  Prosimy o sprawdzanie daty wygenerowanego planu (2016.09.09)


  Klasy IV

  Aktualna lista klas IV w roku szkolny 2016/2017
  dostępna TUTAJ


  Terminy wpłat za obiady

  Koszt obiadów w miesiącu WRZEŚNIU 2016 wynosi: 20 dni x 3,60 zł = 72,00 zł Odpłatność za posiłki w stołówce szkolnej za miesiąc WRZESIEŃ wnosi się:

 • Na konto szkoły:

 • Wpłat na konto szkoły należy dokonywać nie później niż do dnia 01 września 2016 roku, prosimy o dokonywanie wpłat w wyznaczonym terminie. Opłaty abonamentu przelewem dokonać można wyłącznie za pełen miesiąc. Datą wpłaty jest data wpływu na rachunek szkoły – należy pamiętać, że banki nie dokonują operacji na kontach w soboty i niedziele.

  Nr konta 49 1030 1218 0000 0000 9040 6035 Bank Citi Handlowy

  W tytule należy podać:
  - miesiąc i rok, na który są wykupione obiady
  - imię i nazwisko dziecka
  - klasa, do której uczęszcza dziecko

  Np.: "Opłata za obiady za Wrzesień 2016 r., Tomasz Malikowski, kl. IV C."

  W przypadku wpłaty za więcej niż jedno dziecko w tytule należy podać dane dla każdego dziecko z osobna.

 • U Intendenta

 • - W dniach 01.09 - 06.09.2016 w godzinach od 6:30 do 13:00.

  UCZNIOWIE SP-32 DOKONUJĄ WPŁAT W SWOJEJ SZKOLE WYŁĄCZNIE GOTÓWKĄ. WPŁATY NA KONTO SP-34 BĘDĄ ZWRACANE !!!


  UWAGA Rodzice !!!

  Podręczniki i ćwiczenia dla klas I, II, III, IV i V
  uczniowie otrzymują bezpłatnie we wrześniu !

  W związku z tym należy zakupić
  tylko podręczniki do religii.


  GORĄCZKA ZŁOTA

  Dziękujemy serdecznie wszystkim klasom wraz z Wychowawcami, które wzięły udział w akcji „Gorączka Złota”. W sumie uzbieraliśmy prawie 3000! Podczas apeli podsumowujących zostaną wręczone dyplomy oraz słodkie upominki dla zwycięzców w poszczególnych pionach klas. Pozostałe klasy otrzymają podziękowania za udział w w/w akcji. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym wszystkie klasy włączą się do akcji i zachęcamy do zbierania „groszówek” już od dziś!

  Opiekunowie Szkolnego Koła PCK
  Anna Grott
  Agnieszka Rudzianiec


  Lista zwycięzców

  Zielona noc

  10 czerwca 2016 roku uczniowie klasy 3 c z opiekunami zorganizowali nocowanie w szkole. Po rozłożeniu śpiworów punkt 18:30 wszyscy wyruszyli na salę gimnastyczną, aby uczestniczyć we wspólnych zabawach, konkursach oraz zawodach sportowych. Po wysiłku fizycznym i intelektualnym przyszedł czas na pyszną pizzę, a po wieczornej toalecie czekało na nas wieczorne kino. Niektórzy zasnęli już podczas seansu, a do niektórych długo nie mógł przyjść sen…Szybko jednak minęła ta noc i trzeba było wstawać na poranną gimnastykę i pyszne śniadanie. Choć 11 czerwca to sobota, uczniowie niechętnie żegnali się ze swoimi kolegami. Ddługo będą wspominać tę przygodę, dzięki której mogli jeszcze bardziej się zintegrować i poprzebywać ze sobą w niecodziennych okolicznościach. Wart tu dodać, że była to pierwsza taka noc w historii naszej szkoły.


  GALERIA

  Spotkanie z policjantem

  Dnia 9 czerwca 2016 uczniowie klas IV uczestniczyli na boisku szkolnym w zajęciach "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Nietypową lekcję poprowadzili zaproszeni przez nauczyciela techniki - pana Grzegorza Kamińskiego goście. Byli nimi mł. asp. Rafał Prokopczyk - policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, st. asp. Małgorzata Demianiuk - policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz Pan Mariusz Sztern z Działu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Szkoleń w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Olsztynie. Policjanci w czasie spotkania utrwalili nabytą przez uczniów na zajęciach technicznych wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zasady konserwacji roweru i jego obowiązkowe wyposażenie. Uczniowie zobaczyli też na żywo pokaz kierowania ruchem drogowym przez policjanta. Mieli także okazję zasiąść za kierownicą radiowozu, wypowiedzieć kilka komend przez policyjny megafon, a także sprawdzić działanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Odegrali także kilka scenek pokazujących zasady pierwszeństwa w ruchu drogowym. Na uwagę zasługuje tutaj wzorowa aktywność uczniów klasy IVA, którzy wykazali się także imponującą wiedzą w zakresie przepisów ruchu drogowego.

  Niemałą atrakcją był też przygotowany przez WORD pokaz z użyciem symulatora zderzeń. Od Pana Mariusza uczniowie dowiedzieli się jakie konsekwencje niesie za sobą jazda samochodem bez zapiętych pasów. Wybrani czwartoklasiści mieli okazję na własnym ciele sprawdzić jakie siły działają na ciało człowieka podczas zderzenia przy nawet niewielkiej prędkości z nieruchomą przeszkodą. Do skorzystania z symulatora ustawiła się długa kolejka.

  To była bardzo ciekawa lekcja dla nas wszystkich. Dziękujemy naszym gościom za przybycie i już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.

  Grzegorz Kamiński


  FILMY | GALERIA


  Konkurs kuratorium

  W dniu 08.06.2016 w sali sesyjnej Wojewódzkiego Urzędu Warmińsko-Mazurskiego miała miejsce miła uroczystość. Odbyło się wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów i finalistów konkursów kuratoryjnych w roku 2015/2016. Wśród nagrodzonych znaleźli się również nasi nauczyciele, którzy pod swoją opieką mieli duże grupy finalistów i laureatów. Na trzecim miejscu znalazła się Pani Dorota Kołtko- nauczycielka historii, która przygotowała 4 laureatów i 1 finalistę. Na miejscu piątym „uplasował” się Pan Marek Baranowski – anglista z 4 laureatami.
  W ilości laureatów nasza szkoła zajęła 3 miejsce w województwie ! Gratulujemy!!!


  GALERIA

  Niech żyje bal

  "Poloneza czas zacząć" - tymi słowami, zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, Pan Dyrektor Marek Wąsik 03.06 rozpoczął Bal Klas VI 2016. Była to już ostatnia impreza dla tegorocznych szóstoklasistów, którzy wkrótce pożegnają sie ze szkołą podstawową. Przy pięknej dekoracji, pysznym poczęstunku i przede wszystkim wspaniałej muzyce bawiło sie w tym roku 184 uczniów. Pogoda była upalna a temperatura na sali sięgała wręcz zenitu. Wszystko za sprawą DJ Tomasza, który tak poprowadził imprezę, że młodzież nawet na chwilę nie opuszczała parkietu. Dodatkowo tort - niespodzianka z rozświetlającymi mrok fontannami uświetnił tę wyjątkową zabawę. Mamy nadzieję, że radosne chwile na długo zostaną w pamięci naszych uczniów i będą miłym wspomnieniem czasu spędzonego w SP 34 im. Józefa Malewskiego w Olsztynie.

  Szczególne słowa podziękowania należy skierować do Rodziców z trójek klasowych, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli sie w przygotowanie balu a także do tych Rodziców, którzy zgłosili sie do poszczególnych zadań w dniu balu.

  Anna Wziątek


  GALERIA

  Karta rowerowa

  W sobotę 4.06.2016 uczniowie klasy IVA pod okiem pana Grzegorza Kamińskiego zdawali egzamin praktyczny na kartę rowerową. Dzieci wzorowo poradziły sobie z przejazdem wyznaczoną trasą, choć nie obyło się bez drobnych potknięć podczas jazd próbnych. Wszystkim zdającym kibicowali licznie przybyli rodzice. Była to doskonała rodzinna zabawa. Już niebawem uczniowie sami wyruszą na rowerowe wycieczki - oczywiście z kartą rowerową w kieszeni.

  Podziękowania także dla pana Radka za dodatkową opiekę nad bezpieczeństwem zdających :)


  GALERIA


  Terminy wpłat za obiady

  Koszt obiadów w miesiącu CZERWCU 2016 wynosi: 16 dni x 3,60 zł = 57,60 zł Odpłatność za posiłki w stołówce szkolnej za miesiąc CZERWIEC wnosi się:

 • Na konto szkoły:

 • Wpłat na konto szkoły należy dokonywać nie później niż do dnia 01 czerwca 2016 roku, prosimy o dokonywanie wpłat w wyznaczonym terminie. Opłaty abonamentu przelewem dokonać można wyłącznie za pełen miesiąc. Datą wpłaty jest data wpływu na rachunek szkoły – należy pamiętać, że banki nie dokonują operacji na kontach w soboty i niedziele.

  Nr konta 49 1030 1218 0000 0000 9040 6035 Bank Citi Handlowy

  W tytule należy podać:
  - miesiąc i rok, na który są wykupione obiady
  - imię i nazwisko dziecka
  - klasa, do której uczęszcza dziecko

  Np.: "Opłata za obiady za Czerwiec 2016 r., Tomasz Malikowski, kl. IV C."

  W przypadku wpłaty za więcej niż jedno dziecko w tytule należy podać dane dla każdego dziecko z osobna.

 • U Intendenta

 • - W dniach 30.05 - 31.05 oraz 01.06 - 02.06.2016 r. w godzinach od 6:30 do 13:00.

  UCZNIOWIE SP-32 DOKONUJĄ WPŁAT W SWOJEJ SZKOLE WYŁĄCZNIE GOTÓWKĄ. WPŁATY NA KONTO SP-34 BĘDĄ ZWRACANE !!!


  Sadzenie lasu

  20 kwietnia 2016 roku uczniowie z naszej szkoły po raz kolejny wyruszyli w ,,ekologiczną podróż”, którą było sadzenie lasu zorganizowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie z okazji regionalnych obchodów święta lasu. Już po raz piąty leśnicy zorganizowali wielkie sadzenie lasu, w którym wzięło udział 500 dzieci i młodzieży z olsztyńskich i podolsztyńskich placówek. Dla uczniów klasy 3b z naszej szkoły była to kolejna akcja, w której brali udział, natomiast ich starsi koledzy z klasy 5a przeszli ,,chrzest bojowy”.
  W tym roku, wspólnie z przedszkolakami, uczniami, leśnikami i samorządowcami, posadziliśmy trzy tysiące buków i dębów, o które wzbogaciły się lasy leśnictwa Dąbrówka w nadleśnictwie Olsztyn.
  Sadzenie drzew to wielka przyjemność, a jeszcze większa radość, kiedy możemy po kilku, kilkudziesięciu latach zobaczyć, jak to nasze drzewo rośnie.


  GALERIA


  Podium dla sp34

  Po raz kolejny nasi podopieczni nas nie zawiedli. Obronili tytuł w kontaktowym turnieju „Najlepsi z najlepszych w naszym mieście”. W klasyfikacji końcowej rocznik 2003 i 2004 plus młodsi stanęli na podium naszego miasta. Królem strzelców został Mateusz Rogala z VIc. To dobra zapowiedź na sezon 2016/17. Gratulacje.


  GRA MIEJSKA

  W dniu 19.05.2016 pięcioosobowa reprezentacja naszej szkoły wraz z opiekunem - panem Grzegorzem Kamińskim wzięła udział w grze miejskiej. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Szkołę Podstawową nr 30 im. Marii Zientary-Malewskiej w Olsztynie. Projekt "Na tacy poDane" jest częścią ogólnopolskiego programu: „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”. Gra miejska tematycznie nawiązuje do ochrony danych osobowych i wizerunku. Każda z dziewięciu drużyn otrzymała zadanie do wykonania. Musieliśmy dotrzeć do wyznaczonego punktu kontrolnego, którym w naszym przypadku była Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego. Na miejscu czekali na nas studenci UWM oraz pracownicy biblioteki. Do rozwiązania otrzymaliśmy cztery zadania, z którymi uczniowie poradzili sobie doskonale. Zostali pochwaleni za wzorową pracę grupową, a także bardzo wnikliwą analizę wszystkich odpowiedzi. Na warsztatach dowiedzieli się m.in. co to są dane osobowe, w jaki sposób je chronić, a także czym jest GIODO. Nauczyli się też krótkiej rymowanki, która była swoistą przepustką na mecie zlokalizowanej w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta. Za zdobyte umiejętności otrzymaliśmy karton - element hasła tworzonego na zakończenie gry.
  Na mecie po okolicznościowych przemówieniach organizatorów na dzieci czekały nagrody. Wręczał je m.in. zastępca prezydenta Olsztyna - Jarosław Słoma.
  Pozostał jeszcze jeden wesoły element wycieczki - słodki poczęstunek od organizatorów i lody na Starówce.
  Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku oraz fotoreportażu. O akcji można przeczytać także na stronie OLSZTYN.EU
  Bawiliśmy się znakomicie i z pewnością wystartujemy w kolejnych edycjach gry miejskiej.

  Zdjęcia z konkursu dostępne są na oficjalnym profilu szkoły na facebooku.

  KLIK !

  "Trzymaj język za zębami
  hasła nie chroń łańcuchami
  kilka liter kilka cyfr
  to na dobre hasło szyfr"


  Konkurs literacki

  „O bezpieczeństwie pamiętamy i wierszyki układamy”

  Uczniowie klas III wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie Literackim organizowanym przez SP nr 30 w Olsztynie „O bezpieczeństwie pamiętamy i wierszyki układamy”. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych autorów na temat bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach, a także popularyzowanie ich twórczości. W tym miejscu chcemy zaprezentować wiersz uczennicy klasy III c Alicji Szałkowskiej, która zajęła I miejsce!

  Internetowe rady nie od parady

  Drdzy koledzy, czy wy wiecie
  jak postępować w necie?
  Ja wam podam złote rady,
  które nie są od parady.
  Internet to cudowny wynalazek,
  ale pełno w nim zasadzek.
  Gdy bez dorosłego serwujesz,
  do kilku rad się stosujesz.
  Nie podawaj imienia i nazwiska,
  choćby postać z Internetu wydała ci się bliska.
  Nie podawaj wieku i miasta,
  nawet gdyby ktoś błagał, mów „Basta!”.
  Gdy ktoś cię zaczepia i mówi pochwały,
  nie wierz, nie bądź naiwny i ogłupiały.
  Nie przesiaduj przed komputerem,
  bo w szkole będziesz zerem.
  Powiem krótko moi koledzy,
  to książki są prawdziwym źródłem wiedzy.


  GALERIA


  Lekcja integracji

  20 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy III c wybrali się na niecodzienną lekcję integracji „Mam kolegę z niepełnosprawnością” do Zespołu Placówek Edukacyjnych. Spotkanie rozpoczęło się krótką częścią teoretyczną. Następnie dzieci na własnej skórze przekonały się jak to jest być osobą niepełnosprawną i móc poruszać się tylko na wózku inwalidzkim dzięki zajęciom praktycznym, które poprowadziły rehabilitantki Magdalena Spiel - Kempińska i Adelajda Piłat. Uczniowie jeździli na wózkach, grali w koszykówkę, pokonywali slalom między słupkami nie schodząc oczywiście z wózków. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że nie było to łatwe, ale takie lekcje są bardzo cenne i dają możliwość zobaczenia niepełnosprawności z drugiej strony.


  GALERIA


  "Przyjaciel na balkonie"

  21 i 26 kwietnia 2016 roku w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu uczniowie klas trzecich wybrali się do kina Awangarda na film pt. „Przyjaciel na balkonie”. Była to opowieść o chłopcu z zespołem Aspergera, któremu niełatwo przychodzi nawiązywanie znajomości z rówieśnikami. Ciepła, niezwykła historia będąca adaptacją książki o tym samym tytule. Opowieść pełna przygód i szybkich zwrotów akcji, za którymi stoi tajemniczy przyjaciel na balkonie. Zachęcamy do obejrzenia…

  Dodatkową atrakcją po seansie były upominki, które przygotowali dla widzów uczniowie z Zespołu Placówek Edukacyjnych. Były to ręcznie robione „brożki”. Dziękujemy


  GALERIA


  Tydzień dla Ziemi

  Elektrośmieci to zużyte telewizory, komputery, pralki, lodówki, telefony i wiele innych elektronicznych przedmiotów codziennego użytku. Gdy przestają działać stają się odpadami niebezpiecznymi, gdyż zawierają toksyczne substancje. Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce elektroodpadów, która będzie prowadzona w naszej szkole z okazji Dnia Ziemi od 18 do 22 kwietnia 2016 r. Można również przynosić zużyte baterie oraz tonery i tusze.


  "ZWIERZAKI CUDAKI"

  INFORMACJA
  o wynikach międzyszkolnego konkursu plastycznego „ZWIERZAKI CUDAKI”
  zorganizowanego przez świetlicę
  Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie im. Józefa Malewskiego.

  W dniu 8 marca 20126 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Zwierzaki Cudaki” zorganizowany przez
  SP nr 34 w Olsztynie dla uczniów „świetliczaków” klas I – III. Na konkurs wpłynęły 32 prace ze szkół:

 • Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie – 7 prac
 • Szkoła Podstawowa nr 10 w Olsztynie – 1 praca
 • Szkoła Podstawowa nr 15 w Olsztynie – 6 prac
 • Szkoła Podstawowa nr 29 w Olsztynie – 5 prac
 • Szkoła Podstawowa nr 34 w Olsztynie – 13 prac

 • Jury konkursu w składzie:
 • Pani Daria Jurczak
 • Pani Agnieszka Rudzianiec
 • Pani Urszula Wawrzusiszyn

 • postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
 • w kategorii klas I
 • I nagroda: ucz. Kornelia Walentynowicz - Szkoła Podstawowa nr 29
  II nagroda: ucz. Igor Tadaj - Szkoła Podstawowa nr 34
  III nagroda: ucz. Marcelina Rzeźniak – Szkoła Podstawowa nr 29
  Wyróżnienia:
  ucz. Amelia Kociela - Szkoła Podstawowa nr 34 ucz.
  Hanna Biegańska – Szkoła Podstawowa nr 29

 • w kategorii klas II
 • I nagroda: ucz. Aleksander Richter - Szkoła Podstawowa nr 29
  II nagroda: ucz. Miranda Olech - Szkoła Podstawowa nr 10
  III nagroda: ucz. Zofia Staszkun – Szkoła Podstawowa nr 34
  Wyróżnienia:
  ucz. Mikołaj Pieńczykowski - Szkoła Podstawowa nr 15
  ucz. Milena Krasicka – Szkoła Podstawowa nr 34

 • w kategorii klas III
 • I nagroda: ucz. Kornelia Lamparska - Szkoła Podstawowa nr 29
  II nagroda: ucz. Anna Strzyż - Szkoła Podstawowa nr 2
  III nagroda: ucz. Anna Wiercińska – Szkoła Podstawowa nr 2
  Wyróżnienia:
  ucz. Maja Dąbrowska - Szkoła Podstawowa nr 2
  ucz. Joanna Wiśniewska – Szkoła Podstawowa nr 34


  GALERIA


  Dzień Wiosny

  Tradycyjnie 21 marca powitaliśmy wiosnę. Samorząd szkolny zorganizował rozgrywki klasowe. Dzieci zmierzyły się w następujących konkurencjach: przygotowanie zdrowych posiłków, przedstawienie wiersza, piosenki oraz plakatu o tematyce wiosennej. Klasy VI mogły pochwalić się swoją kreatywnością wykonując Marzanne. Stroje uczestników zabawy świadczyły o zbliżającej się wiośnie. Na zakończenie każda klasa otrzymała słodki upominek, co wprawiło wszystkich w jeszcze bardziej wiosenny i radosny nastrój


  GALERIA


  Odpady opakowaniowe

  „Masz wybór, segreguj, odzyskuj – ODPADY OPAKOWANIOWE” to kampania promocyjno – informacyjna dotycząca zagospodarowania odpadów opakowaniowych na terenie województwa kujawsko – pomorskiego, warmińsko – mazurskiego oraz pomorskiego. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie „Tilia”. W związku z tym 18 kwietnia 2016 r. odwiedzi naszą szkołę Mobilne Studio Edukacji Ekologicznej propagujące wiedzę ekologiczną dotyczącą opakowań i odpadów opakowaniowych. Na stanowisku zaprezentowane będą materiały poglądowe, plansze informacyjne, koło fortuny, krzyżówka terenowa, kolorowe memo, a także mini PSZOK w którym będzie można sprawdzić wiedzę na temat prawidłowego segregowania odpadów opakowaniowych. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia mobilnego stanowiska edukacyjno – promocyjnego.


  GALERIA


  Dzień Otwarty

  19 marca 2016 roku w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Dzieci i rodzice, którzy nas odwiedzili mogli porozmawiać z nauczycielami, wziąć udział w zajęciach i zabawach przygotowanych przez naszą kadrę, poznać ofertę edukacyjną naszej szkoły, którą przedstawił Pan Dyrektor Marek Wąsik. Na ten dzień uczniowie z grupy wokalnej „DECYBELE” oraz grupy teatralnej „PO SŁOWIE” pod kierunkiem Pani Małgorzaty Szmit przygotowali program artystyczny. Wokaliści wiosennymi piosenkami wprowadzili nas w radosny nastrój, a mali aktorzy i gość specjalny Pan Hilary (w tej roli Pan Dyrektor Marek Wąsik) przedstawili wiersz Juliana Tuwima „Okulary”.


  GALERIA


  Koncert zespołu Shannon

  15 marca uczniowie klas 3a i 3c wraz z wychowawcami wybrali się do Amfiteatru im. Czesława Niemena na koncert połączony z warsztatami muzycznymi zespołu Shannon. Shannon to zespół grający muzykę celtycką. Dzięki wspaniałym artystom dowiedzieliśmy się jak wygląda melodeon oraz badhran. koncert bardzo nam się podobał, pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.


  GALERIA


  Konkurs przyrodniczy

  12 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 32 im. J. Brzechwy w Olsztynie odbył się III Powiatowy Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny ,,Czyste środowisko – zdrowy człowiek” dla klas III szkół podstawowych z powiatu olsztyńskiego zorganizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna oraz Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badan Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie.
  W konkursie wzięli udział uczniowie z 12 szkół powiatu olsztyńskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3b - Zuzanna Gałka i Bartosz Brzeziński. Trzecie miejsce w tym baaaaaaardzo trudnym konkursie zajął Bartek Brzeziński. Zuzia wykazała się również wielką wiedzą ekologiczną i przyrodniczą. Gratuluję naszym reprezentantom, którzy mają duże zadatki na wspaniałych znawców i obrońców przyrody.


  GALERIA


  Konkurs na najładniejszą pisankę

  Uwaga!

  Nasza szkoła bierze udział w konkursie organizowanym
  przez Galerię Warmińską na najciekawszą pisankę.
  Pisanki będzie można „na żywo” oglądać
  w Galerii Warmińskiej .

  Zdjęcie każdej pisanki wraz z nazwą szkoły zostanie
  umieszczone na profilu Galerii Warmińskiej na Facebooku.
  W konkursie zwycięży szkoła, której zdjęcie pisanki otrzyma najwięcej polubień fb.
  Głosujemy w dniach od 19.03.2016r. od godziny 10:00 do 30.03.2016r. do godziny 21:00.


  Bardzo prosimy o udział w głosowaniu!

  (Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, wspierany ani administrowany przez Facebook, jak również Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności w związku z organizacją konkursu.)


  Lekcja w Muzeum Warmii i Mazur

  1 marca 2016 r. klasa 1 D uczestniczyła Muzealnych Warsztatach Świątecznych. Tematem zajęć były zwyczaje i obrzędy związane ze świętami wielkanocnymi na terenie Warmii i Mazur.
  Usłyszeliśmy dużo ciekawych informacji, zabawnych anegdot, obejrzeliśmy interesujące eksponaty związane z ludowymi zwyczajami. Zakończeniem miłego spotkania były zajęcia plastyczne, na których powstały wielkanocne ozdoby – „czarne owieczki”.


  GALERIA


  Wycieczka do muzeum


  „Ruszył Słońce – wstrzymał Ziemię…” – z wizytą na Zamku.

  Planety, gwiazdy, orbity, czarne dziury i wybuchy. Co się kręci, a co w miejscu stoi? Trudne słowa, ciekawe wiadomości, fascynujące zdjęcia – to tematy związane z niedawnymi lekcjami dotyczącymi kosmosu, jakie odbyły się w klasie 1 D. Ich podsumowaniem była wizyta w olsztyńskim Zamku, gdzie można było obejrzeć z bliska miejsce pracy wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika oraz przyjrzeć się jego własnoręcznie wykonanym rysunkom i narzędziom, za pomocą których dokonał swojego wiekopomnego odkrycia.


  GALERIA


  SP34 Mistrzem Olsztyna

  W dniach 08-15.02.2016 odbyły się mistrzostwa Olsztyna. Startowało 11 szkół. W finale SP 34 spotkało z SP22, SP7 , SP29. Finałowy mecz z SP22 zakończył się wynikiem 2-1 dla naszych gwiazd.

  MVP turnieju zdobył Kacper Chojnowski z Vd.

  Zasłużone gratulacje dla chłopaków.


  GALERIA


  "Pierwszy mail"

  Przełom listopada i grudnia 2015 to dla uczniów uczęszczających na zajęcia koła informatycznego prowadzonego przez Pana Grzegorza Kamińskiego czas intensywnych przygotowań do konkursu "Pierwszy mail. Bezpieczeństwo w Internecie" organizowanego przez portal internetowy Wirtualna Polska pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

  W konkursie wzięli udział: Jan Wieczorek V E, Kamil Chwedorczuk V G, Aleksandra Kiełek V H, Emilia Chojnacka V A, Patrycja Ciechanowska V E, Weronika Pietruszka V A, Aleksandra Michałko V A, Jakub Gamański V I.

  Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jakie zalety i wady ma poczta elektroniczna, jak z niej korzystać, jakie zagrożenia niesie nieumiejętne posługiwanie się komputerem i Internetem. Założyli także pierwsze konto pocztowe, wysłali maila wraz z załącznikiem, sprawdzili działanie dysku wirtualnego i innych narzędzi WP Poczty. Zajęcia prowadzone były według scenariusza przygotowanego przez Organizatorów konkursu.
  Celem konkursu była edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z poczty e-mail, wzmacnianie bezpieczeństwa dzieci w Internecie, a także zapoznanie z zasadami ochrony danych osobowych.
  Zadaniem konkursowym było przygotowanie "pierwszego maila" i przesłanie go do Organizatorów. Uczniowie zaproponowali, aby praca miała charakter listu do Organizatorów. Nad sferą językową tekstu sporządzonego przez uczniów czuwał Pan Radosław Batożyński. Aby w sposób jak najbardziej efektywny przygotować się do konkursu, właściwe redagowanie listu elektronicznego poprzedzone było stosownymi warsztatami, które miały na celu przypomnieć dzieciom ogólne zasady korespondowania. Na zajęciach tych dzieci poznały również różnice między tradycyjną formą listu, a tą elektroniczną.
  Chociaż nie udało się zdobyć głównej nagrody to i tak miło nam poinformować, że na około 2000 uczestniczących w konkursie szkół znaleźliśmy się w 10 wyróżnionych - to ogromny sukces. W poniedziałek, 22.02.2016, odebraliśmy nagrody od Wirtualnej Polski, którymi okazały się pakiety gier planszowych. Zostaliśmy także zaproszeni do dogrywki, która planowana jest w marcu. Trzymajcie kciuki!

  Niebawem będzie można zobaczyć nasze zdjęcia na stronie http://pierwszymail.wp.pl

  Grzegorz Kamiński
  Radosław Batożyński

  GALERIA


  Świetlicowy turniej warcabowy

  W I półroczu roku szkolnego 2015/2016 na świetlicy szkolnej uczniowie klas I-III rozegrali Turniej Warcabowy. W turnieju wzięło udział 15 uczniów, 4 dziewczynki i 11 chłopców.
  W eliminacjach rozgrywano mecze systemem każdy z każdym. Rozegrano 210 spotkań w wyniku których wyłoniono 4 finalistów. W wielkim finale rozgrywano mecze również w systemie każdy z każdym.
  Zwycięzcą Świetlicowego Turnieju Warcabowego

  został Michał RADLIŃSKI – klasa Id

  Pozostałe miejsca zajęli:
  II miejsce – Adam SEROCZYŃSKI – klasa IIb
  III miejsce – Mateusz SOBÓL – klasa IIb
  IV miejsce – Antoni WÓJCIK – klasa IIIc

  Organizatorem konkursu była Aleksandra Branicka nauczyciel świetlicy.

  GALERIA


  Z wizytą w przedszkolu

  Uczniowie klasy 3 c 12 stycznia 2016 roku wybrali się z wizytą do swoich młodszych kolegów z Przedszkola Miejskiego nr 5. Podczas odwiedzin przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie i wokalne w przedstawieniu o tematyce bożonarodzeniowej. Po obejrzeniu spektaklu nastąpiły wspólne zabawy i rozmowy integrujące oraz słodki poczęstunek. Teraz czekamy na rewizytę.


  GALERIA


  Podsumowanie I półrocza

  22 stycznia 2016 roku uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w apelu podsumowującym I półrocze roku szkolnego 2015/2016. Podczas apelu zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom, którzy odnosili sukcesy w konkursach szkolnych, międzyszkolnych i ogólnopolskich. Aby uświetnić spotkanie każda klasa zaśpiewała piosenkę o tematyce zimowej, a uczniowie, którzy zajęli 1 miejsca w Konkursie Recytatorskim „Wiersze, że aż strach” zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie.


  GALERIA


  Logo szkoły

  W listopadzie 2015 roku został ogłoszony konkurs na logo Szkoły Podstawowej nr 34 im. Józefa Malewskiego, którego inicjatorem był zespół do spraw promocji szkoły. Celem konkursu było wyłonienie najlepszego symbolu graficznego szkoły, który ma być wykorzystywany w celach promocyjnych, identyfikacyjnych, korespondencyjnych itp. W konkursie wzięło udział 19 uczniów z klas 1-6. Prace wykonano w wersji papierowej jak i na nośnikach CD. Jury w składzie Dyrektor Marek Wąsik, Wicedyrektorzy Iwona Łapińska i Beata Waloszek po obejrzeniu wszystkich prac konkursowych dokonali analizy m.in. pod kontem czytelności, łatwości zapamiętania i oryginalności prac i ogłosili wyniki:

  I miejsce – Grzegorz Kowalski (kl. V h)

  Wyróżnienia: Wiktor Weckwerth (kl. I b), Jakub Świderski (kl. I a), Amelia Szubzda (kl. III c), Milena Połucha ( IV d), Justyna Wieczorek (kl. V d), Monika Frycz (kl. VI c).

  Nagrody, którymi były książki, materiały plastyczne oraz dyplomy zostały wręczone podczas apeli podsumowujących I półrocze roku szkolnego 2015/2016.

  Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy, a nagrodzonym GRATULUJEMY!


  GALERIA


  Lekcja w kinie

  14 stycznia 2016 roku uczniowie klas 1-3 wzięli udział w nietypowych lekcjach, które miały miejsce w Multikinie. Klasy pierwsze uczestniczyły w lekcji „Moc emocji, czyli jak radzić sobie ze strachem, smutkiem czy gniewem?”, po której oglądali film „W głowie się nie mieści”. Temat lekcji dla klas drugich i trzecich to „Żyjemy w zgodzie z naturą, czyli lekcja przyrody i geografii w kinie”, po której nastąpiła projekcja filmu „Dzieci z Bullerbyn”.


  GALERIA


  Bal karnawałowy

  19 stycznia 2016 roku korytarzami szkoły przemykali Batman i Spiderman, widziano też Harrego Pottera oraz najprawdziwszą księżniczkę. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, kowbojów, duchów i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Tego dnia odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 1-3, który sfinansowała Rada Rodziców. Dziękujemy Bal poprowadzili animatorzy Centrum Tańca Wasilewski-Felska, którzy nikomu nie pozwolili się nudzić. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Uczniowie brali też udział w konkursach sprawnościowych. Wszyscy otrzymali drobne upominki. Z pewnością dzień ten będziemy wspominać z uśmiechem na twarzy…


  GALERIA


  Teatr Lalek

  15 grudnia 2015 roku uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wybrali się do Teatru Lalek na spektakl pt. „Bajka o szczęściu”. Była to piękna lekcja opowiedziana przez aktorów, o tym, że przyjaźń jest bezcenną wartością, i że szczęścia nie da się kupić za żadne pieniądze.


  GALERIA


  Przedszkolaki w szkole

  8 grudnia 2015 roku nasi młodsi koledzy z PM nr 5 wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedzili naszą szkołę, aby posłuchać wierszy w wykonaniu uczniów klasy 3 c, obejrzeć ich prace plastyczne oraz zobaczyć jak wygląda i co można robić w bibliotece szkolnej. Po bibliotece oprowadzała i opowiadała o tajemnicach książek pani Joanna Kowalewska. Na zakończenie był słodki poczęstunek i symboliczne prezenty dla przedszkolaków. Mamy nadzieję, że na długo zapamiętają ten dzień i chętnie wrócą do nas…może już we wrześniu.


  GALERIA


  Międzyszkolne zawody sportowe

  15 grudnia 2015 roku w olsztyńskiej hali Urania odbyły się międzyszkolne zawody lekkoatletyczne, w których wzięły udział dzieci z klas II-III. 192 małych sportowców rywalizowało w sześciu konkurencjach o charakterze: szybkościowym, zwinnościowym i skocznościowym. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i to, że każdy zawodnik na zakończenie dostał pamiątkowy medal i dyplom. Nasi uczniowie nie mogą się już doczekać kolejnych takich inicjatyw


  Galeria


  Lekkoatletyka dla każdego

  8 grudnia w naszej Szkole odbyły się Międzyszkolne Zawody Sportowe – LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO. Wzięli w nich udział uczniowie klas pierwszych z dwunastu olsztyńskich szkół. Naszą Szkołę reprezentowała klasa 1d (Wiktoria Kowalczyk, Julia Lejszo, Julia Pasztaleniec, Zuzanna Sakowska, Piotr Naruszewicz, Michał Paduszyński, Mateusz Sawicki, Igor Tadaj) pod kierunkiem pani Anny Jaskólskiej. Zabawa była doskonała, a rywalizacja zacięta.
  Po rozegraniu sześciu konkurencji i podliczeniu punktów uzyskanych przez wszystkie drużyny usłyszeliśmy werdykt komisji – I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 34!


  GALERIA


  Konkurs literacki

  W Kamienicy Naujacka Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie 19 listopada 2015 r. wręczono nagrody laureatom XXV edycji Konkursu Literackiego „O Różę Małego Księcia”. Wyróżnienie w dziedzinie prozy w kategorii klas IV-VI zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie – Milena Połucha z klasy IVd. Podczas finału zeszłoroczni uczestnicy otrzymali Antologię konkursu „O Różę Małego Księcia” 2014, w której zostały opublikowane wiersze naszej uczennicy. W zeszłorocznej edycji konkursu Milena zajęła I miejsce w dziedzinie poezji w kategorii klas I-III. Gratulujemy!


  GALERIA


  Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

  1 grudnia 2015 r. w SP nr 34 im. Józefa Malewskiego odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Wiersze, że aż strach". Konkurs był adresowany do uczniów klas I-III. Do konkursu zgłoszono uczniów z następujących szkół: SP nr 25, 32, 33 i 34 ). Konkurs miał na celu: integrację dzieci oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. Uczniowie recytowali utwory w swojej kategorii wiekowej. Występy oceniało jury w składzie: Pan Marek Wąsik – Dyrektor SP nr 34, Pani Hanna Turek – nauczycielki z biblioteki szkolnej oraz Pani Elżbieta Białczak – Jankowska - logopeda. Po zakończeniu części konkursowej jury udało się na krótką naradę, po której ogłoszono wyniki.


  Wyniki Konkursu
  GALERIA

  Szkolny Konkurs Recytatorski

  24 listopada 2015 r. w bibliotece szkolnej SP nr 34 im. Józefa Malewskiego odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Wiersze, że aż strach”. Szkolny konkurs uświetniła wystawa prac plastycznych uczniów klasy 3 c, którzy przygotowali ilustracje do wybranych wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej i Jolanty Heller.

  Konkurs był adresowany do uczniów klas I-III. W konkursie wzięło udział 30 uczniów. Konkurs miał na celu: rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie uzdolnień i pomoc w rozwijaniu zainteresowań uczniowskich, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze oraz wyłonienie z każdej grupy wiekowej osób, które będą reprezentowały szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim. Mali artyści wykazali się wspaniałymi umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi oraz naturalnością wyrazu artystycznego, czym zachwycili komisję w składzie: Hanna Turek, Joanna Kowalewska i Elżbieta Białczak – Jankowska.


  Wyniki Konkursu
  GALERIA

  Wiersze w oczach dziecka

  Uczniowie klasy 3 c przygotowując się do klasowego konkursu recytatorskiego wykonali ilustracje do wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej i Jolanty Heller. Sprawiło im to wiele radości, a wyobraźnia stworzyła niesamowite prace…


  GALERIA


  Event lekkoatletyczny

  Nasza szkoła od ubiegłego roku uczestniczy w innowacyjnym programie „LEKKOATLETYKA SPORTEM DLA KAŻDEGO”.

  1 grudnia 2015 r. odbył się w naszej szkole event lekkoatletyczny, w którym wzięli udział uczniowie z klasy I a, II a, III a i III c. Była znakomita zabawa, radość i przyjemność w szaleństwie sportowym na dużej sali gimnastycznej.


  GALERIA
  Święto Niepodległości

  10 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, uczniowie z kasy IV a, V i, V e, V d, VI e i VI h przedstawili wzruszającą lekcję historii przygotowaną pod kierunkiem pani Bożeny Reszki wspieranej przez pana Bogdana Wójtowicza. Dzieci, poprzez wiersze i pieśni, przedstawiły tragiczne losy naszej Ojczyzny i trudną drogę do wolności, a także oddały hołd tym, którzy poświęcili dla Niej najcenniejsze co mieli – życie.


  Święto Edukacji Narodowej

  14 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Pan Dyrektor Marek Wąsik wręczył nagrody wyróżnionym w tym roku nauczycielom i pracownikom administracyjnym. Przedstawicielka Rady Rodziców złożyła serdeczne życzenia. Klasa 6g z wychowawcą panią Iloną Ostrowską, i klasa 2b z panią Małgorzatą Szmit, przygotowały uroczysty apel z tej okazji.


  GALERIA

  "Jesienne inspiracje"

  Dnia 22 października 2015 r. w klasach IV-VI został ogłoszony szkolny konkurs na pracę plastyczną o tematyce "Jesienne inspiracje". Prace mogły być wykonane w dowolnej technice z wykorzystaniem materiałów nawiązujących do pory roku. Przeważającą większość prac stanowiły kompozycje z liści - "listkowe stworki". Pojawiały się także prace z żołędzi, szyszek, świerku i jarzębiny.

  Oceniając prace brano pod uwagę: zgodność z tematyką, estetyka, oryginalność, samodzielność wykonania, ogólne wrażenie.
  Do konkursu zgłoszono 19 prac uczniów z klas: IV b, IV c, IV d, IV e, V g, V h, V i.

 • I miejsce zajęła praca Julii Rolikowskiej z klasy V i
 • II miejsce - Milena Połucha z klasy IV d
 • III miejsce - Oliwia Szczepińska z klasy IV e

 • Grzegorz Kamiński - organizator
  Hanna Kucab - jury
  Mariola Tamkun - jury

  GALERIA


  Klasa Vc w MPEC Olsztyn

  Dnia 21 października 2015 r. pojechaliśmy całą klasą na wycieczkę do MPEC w Olsztynie. W programie wycieczki było zwiedzanie wraz z przewodnikiem nowego centrum zarządzania miejską siecią ciepłowniczą oraz Ciepłowni Kortowo – „serca” olsztyńskiego MPEC, gdzie w sześciu kotłach powstaje ciepło, które ogrzewa olsztynian.

  W ciepłowni mogliśmy obejrzeć nowo uruchomioną, nowoczesną instalację odpylania spalin. Dowiedzieliśmy się, że system sieci ciepłowniczej w Olsztynie funkcjonuje od końca lat 50-ych, zaś ciepłownia Kortowo została oddana do eksploatacji w roku 1979. Wiemy już, że miejska sieć ciepłownicza liczy prawie 150 km i doprowadza energię cieplną do ok. 70% budynków mieszkalnych, instytucji, szkół i urzędów w Olsztynie.

  Na koniec wycieczki otrzymaliśmy gazetki z projektem „Zrównoważone Wykorzystanie Energii” oraz pamiątkowe naklejki „Nie trać energii”.

  Wychowawca klasy 5c – Ewa Witkowska

  GALERIA


  Pasowanie na ŚWIETLICZANINA

  15 października mieliśmy w świetlicy wielkie święto - PASOWANIE NA ŚWIETLICZANINA. Do naszej "świetlicowej rodziny" przyjęliśmy aż 89 pierwszoklasistów. Nowi świetliczanie przechodzili testy: sprawdzaliśmy ich węch, zmysł smaku, wiedzę na temat naszej świetlicy, zdolności wokalne i podziwialiśmy piękne uśmiechy po zjedzeniu kawałka cytryny. Pan dyrektor pasował dzieci na pełnoprawnych członków świetlicowej społeczności. Wszyscy wspaniale się bawili.


  GALERIA


  Dzień Chłopca w TelePizzy

  30 września 2015 roku uczniowie z klasy 2a uczcili Dzień Chłopca. tej okazji uczestniczyli w zajęciach w TelePizzy. Poznawały tajniki przygotowywania pizzy, aż do wyjęcia jej z pieca. Po degustacji własnoręcznie przygotowanych pizz, dzieci otrzymały drobne upominki oraz dyplomy mistrza pizzy.


  GALERIA


  "Gorączka Złota"

  Ponownie zajęliśmy I miejsce w województwie warmińsko-mazurskim w charytatywnej akcji organizowanej pod patronatem Polskiego Czerwonego Krzyża „Gorączka Złota 2015”. W ramach akcji cała społeczność szkolna zbierała przez wiele miesięcy monety o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy. Spośród wielu placówek szkolnych i przedszkolnych z województwa warmińsko-mazurskiego biorących udział w akcji udało nam się po raz trzeci uzbierać największą kwotę – 1996zł 22gr, łączna waga monet wynosiła 192,54kg!! Niekwestionowanym liderem wśród klas była klasa 3 B wraz z wychowawczynią p. Jolantą Faron, która uzbierała ponad 400zł! Podczas spotkania opiekunów SK PCK nasza szkoła otrzymała pamiątkową statuetkę. Dziękujemy serdecznie wszystkim za aktywne włączenie się do akcji i zachęcamy do zbierania już dziś „złotych monet” czyli 1, 2 i 5 groszówek, ponieważ ruszyła kolejna edycja „Gorączki Złota”.


  GALERIA

  Anna Grott
  Agnieszka Rudzianiec

  Muzeum przyrody

  21 października 2015 roku uczniowie klasy II c byli na wycieczce w Muzeum Przyrody. Uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych „Jak chronimy przyrodę na Warmii i Mazurach”. Następnie oglądaliśmy wystawę „Zwierzęta Warmii i Mazur” , na której zgromadzono ponad 250 gatunków zwierząt żyjących w naszym regionie.


  GALERIA

  Elżbieta Grochowska - Grudzińska

  Iluzjonista w szkole

  Iluzjonista Aleksander Tkacz, który od wielu lat zajmuje się sztuką iluzji i tworzy niezwykłe przedstawienia odwiedził naszą szkołę. 1 października 2015 r. mogliśmy uczestniczyć w spektaklu, podczas którego obejrzeliśmy efekty iluzjonistyczne: pojawianie się, znikanie oraz metamorfozę osób, wersję przecinania człowieka na pół i wiele innych bardzo ciekawych elementów.


  GALERIA

  Biegi przełajowe

  Dnia 29 września 2015r. odbyły się sztafetowe biegi przełajowe o Mistrzostwo Olsztyna w roku szkolnym 2015/2016. Nasza sztafeta zajęła 3 miejsce i otrzymała pamiątkowy dyplom i puchar. Skład sztafety: • 1. Stefanowicz Maciej 6e
 • 2. Tuchulski Grzegorz 6e
 • 3. Pelak Jan 6e
 • 4. Stojek Cyprian 6b
 • 5. Pocałujko Bartosz 6b
 • 6. Ejsmont Oskar 6b
 • 7. Wiśniewski Piotr 6g
 • 8. Rogala Mateusz 6c
 • 9. Sędrowski Kamil 6c
 • 10. Merchel Norbert 6c
 • Opiekun sztafety Alicja Golon

  GALERIA

  Bieg o Puchar Nadleśniczego

  25 wrzesień 2015 roku uczniowie z klasy 3 b i 3 c wspaniale bawili się podczas akcji ekologicznej Bieg o Puchar Nadleśniczego. Wszyscy uczestnicy wyjazdu wzięli udział w biegu. W kategorii chłopcy klasy III –IV nasi uczniowie mają się czym pochwalić.

 • I miejsce – Bartosz Brzeziński (3 b)

 • III miejsce – Hubert Kaczmarek ( 3 c)

 • Poza rywalizacją sportową emocji dostarczyło uczniom wykonywanie zadań przy stanowiskach kryjących wiele przyrodniczych ciekawostek. Niezwykle interesujące były: leśne koło fortuny i leśne odgłosy. Można było także poznać działania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowej Wsi oraz Komendy Miejskiej Policji z Olsztyna. Nie było miejsca na nudę. Na wszystkich czekały nagrody i gorące kiełbaski. Pogoda nas rozpieszczała, a polana przy Jeziorze Kielarskim to piękne miejsce, idealne do aktywnego wypoczynku!


  GALERIA

  Jolanta Faron
  Anna Końpa

  Dni Nauki i Sztuki

  23 września 2015 roku uczniowie klasy 3 b i 3 c wybrali się na 13. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki. Swoją przygodę na uniwersytecie rozpoczęliśmy od obejrzenia bajki pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rusi. Było to niezwykłe przeżycie, gdyż była to niekonwencjonalna wersja znanej wszystkim baśni. Co ciekawe, główna bohaterka nie wybiera się do chorej babci, ale na spotkanie z ukochanym, którego poznała na czacie. Zabawne przedstawienie pokazuje, że do internetowych znajomości należy podchodzić bardzo ostrożnie. Następnie wybraliśmy się na degustację i rozpoznawanie zdrowego pieczywa. Gdy już napełniliśmy swoje brzuszki wyruszyliśmy na pokaz psich sportów i umiejętności w wykonaniu kursantów Szkoły dla Psów DogPoint. Obejrzeliśmy pokazy posłuszeństwa, przywołania na czas oraz psich sztuczek. Naszą przygodę zakończył udział w pokazie doświadczeń chemicznych w wyniku których zmienia się barwa.


  GALERIA

  Jolanta Faron
  Anna Końpa

  Konkurs plastyczny

  image1

  Uczniowie klasy 3 c wzięli udział w konkursie plastyczny pt. „Moje polskie EURO - zaprojektuj monetę lub banknot" w ramach 13. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki. Na konkurs, jak się później dowiedzieliśmy wpłynęło ponad 100 prac. My mamy się czym pochwalić, bo dostaliśmy, aż 3 wyróżnienia: Iga Lis, Daniel Chodkowski i Filip Jaremus. Warto było się trochę potrudzić, bo 23 września 2015 roku podczas otwarcia Dni Nauki zostały wręczone bardzo atrakcyjne nagrody.


  GALERIA

  Anna Końpa

  Wykaz podręczników 2015/2016

  AKTUALIZACJA

  Wykaz podręczników, które będą obowiązywać w roku szkolnym 2015/2016 dla szkoły podstawowej.


  Więcej...
  image1