x

Drodzy Państwo!

Wiele przyjemności dla naszych dzieci w zamian za krótką chwilę głosowania! Jeśli poświęcisz minutę ze swojego życia możesz sprawić, aby uczniowie naszej szkoły mieli zabawę na długie godziny! Konkurs PODWÓRKO NIVEA jest szansą dla naszych uczniów na urozmaicenie terenu szkoły! Głosujmy do 20 czerwca na Szkołę Podstawową nr 34 im. Józefa Malewskiego w Olsztynie!


KLIKNIJ TUTAJ ! ! ! ABY ZAGŁOSOWAĆ.


PARTNERSTWO I INTEGRACJA

23.04-01.05.2019 r.: Celem wyjazdu do partnerskiej szkoły w Niemczech było przede wszystkim nawiązanie przyjaznych kontaktów z uczniami z Niemiec, przełamanie stereotypów i uprzedzeń. Wyjazd miał za zadanie pomóc uczniom w przełamaniu barier językowych i zmotywować ich do nauki języków obcych. Tytuł naszego projektu brzmiał; „Kim byliśmy? Kim jesteśmy? Kim możemy być razem ? – drogi pamięci oraz wspólnej teraźniejszości i przyszłości.” Podczas pobytu w Melle uczniowie mieszkali u rodzin swoich partnerów i między innymi w ten sposób poznali codzienne życie Niemców. Po długiej podróży autokarem osiemnastu uczniów z naszej podstawówki mogło spotkać się ze swoimi partnerami ze szkoły w Melle (IntegrierteGesamtschuleMelle), z którymi już wcześniej nawiązało kontakt mailowy. Niemieccy uczniowie przywitali nas wielkim napisem „Herzlich Willkommen” (Serdecznie Witamy). Dla wielu uczestników zaczęła się wspaniała przygoda. Kolejnego dnia rozpoczęliśmy pracę nad integracją zespołu. Pomagały w tym gry i animacje językowe. Uczniowie zapamiętywali swoje imiona, nawiązywali dialogi szukając odpowiedzi na różne pytania, uczyli się podstawowych zwrotów grzecznościowych. Ważnym punktem rozpoczęcia naszego spotkanie było wyrażenie swoich oczekiwań, a także obaw i życzeń dotyczących polsko –niemieckiej wymiany młodzieży. Po południu uczniowie i nauczyciele zostali powitani przez przedstawiciela burmistrza Melle w Muzeum Poczty. Po tym interesującym spotkaniu miała miejsce gra miejska – Stadtreally, gdzie uczniowie w sześcioosobowych polsko-niemieckich grupach mieli za zadanie odpowiedzieć na rożne pytania zwiedzając centrum miasta. Trzeciego dnia naszego pobytu w Niemczech wybraliśmy się do piwnicy gestapo w Osnabrück oraz zwiedziliśmy najważniejsze miejsca w mieście związane z czasami nazizmu i II Wojny Światowej m.in. miejsce spalonej synagogi. Po tej interesującej lekcji historii udaliśmy się do starostwa Osnabrück, gdzie czekało nas kolejne niezwykle miłe powitanie, a potem bardzo pyszny obiad. Była to doskonała okazja do poznania smaków kuchni niemieckiej. Na zakończenie dnia odwiedziliśmy zoo, gdzie uczniowie mieli okazję utrwalić sobie poznane dotychczas nazwy zwierząt, pobawić się na placu zabaw oraz nabyć pamiątki. W planie tegorocznej wymiany była wycieczka do Bremen. Uczniowie spędzili kilka godzin w Centrum Nauki, zgłębiając tajniki ludzkich zmysłów, ziemi oraz kosmosu. To interaktywne muzeum dostarczyło niesamowitych doświadczeń. Po południu uczniowie miło spędzili czas poznając najciekawsze zabytki miasta „czterech muzykantów”. Bremen wywarło na nas wszystkich niesamowite wrażenie. Niedziela jest w Niemczech dniem, w którym rodziny spędzają ze sobą czas. I właśnie tego dnia to rodziny goszczące zapewniały atrakcje polskim uczniom. Niektórzy mieli okazję pójść do parku trampolin, na mini golfa, kręgle, zjeść obiad w restauracji „Knöllchen”. W poniedziałek uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych w szkole polegających na gipsowaniu swoich dłoni. Tu również przydała się umiejętność współpracy. Po pasjonujących zajęciach uczestnicy wymiany udali się na obiad do stołówki szkolnej. Po południu poznaliśmy poruszającą historię pana KlausaBohm, świadka historii. Klaus Bohm został tuż przed zakończeniem II Wojny Światowej wypędzony przez sowieckich żołnierzy z jego domu w okolicach Słupska. Uratowała go polska rodzina. We wtorek nasi uczniowie brali udział w lekcjach w szkole. Było to dla nich interesujące doświadczenie. Po smacznym obiedzie na stołówce szkolnej nadszedł czas na ewaluację projektu i rozstrzygnięcie konkursu gry miejskiej. Następnie uczniowie spędzili czas grając w mini golfa. Zwieńczeniem dnia był grill pożegnalny zorganizowany przez niemieckich rodziców. Po posiłku uczniowie bawili się słuchając muzyki,śpiewając i tańcząc. Był również czas na podziękowania i pamiątkowe zdjęcia. W środę rano musieliśmy wracać do Polski, nie obyło się bez łez i pożegnalnych uścisków. Wspólnie spędzony czas był owocny, uczniowie stworzyli zgrany zespół, powstały nowe przyjaźnie. Wszyscy z upragnieniem czekamy na kolejne spotkanie z przyjaciółmi z Niemiec, które odbędzie się za rok w Polsce. Serdeczne podziękowania za wsparcie merytoryczne i finansowane kierujemy do Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM), która umożliwiła nam zorganizowanie udanego spotkania.

GALERIA ! ! !

NIGDY WIĘCEJ...

8.04.2019 r.: Zbliża się Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej – polskie święto obchodzone co roku 13 kwietnia, uchwalone 14 listopada 2007 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej. Z tej okazji, 8 kwietnia 2018 r., w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, z okazji 79 rocznicy zbrodni katyńskiej odbyły się Wojewódzkie Obchody Pamięci o Bohaterach 1940 r. W uroczystości brały udział szkoły i placówki uczestniczące w ogólnopolskim programie „Katyń… ocalić od zapomnienia” oraz szkoły, które aktualnie włączają się do projektu poprzez posadzenie przy swoich placówkach Dębów Pamięci upamiętniających kolejne ofiary stalinowskiej zbrodni. Każde z drzew dedykowane jest jednemu Bohaterowi. Oprawę artystyczną uroczystość przygotowali soliści oraz chór Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Chór Dziecięco – Młodzieżowy „OUR MUSIC” oraz zespół taneczny. Podczas uroczystości wręczono także nagrody laureatom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Katyń – Pamiętamy”. Jednym z nich jest Piotr Furman, uczeń kl. II Ax SP 34 - zdobywca II miejsca w kategorii klas I – IV SP. Gratulujemy!

GALERIA ! ! !

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

29.03.2019 r.: W bibliotece szkolnej, odbyło się pasowanie na czytelnika. Uczniowie klasy 1a, 1b, 1c i 1d złożyli uroczystą przysięgę, po czym panie dyrektor i pan dyrektor, pasując dzieci, przyjęli je w poczet czytelników naszej szkoły. Uroczystość uświetnił występ uczniów z klasy 6H pod kierownictwem p. B. Zuby. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe książeczki i dyplomy. Każdy nowy czytelnik wypożyczył swoją pierwszą książkę. Życzymy im wielu przygód w zaczarowanym świecie książek.

GALERIA ! ! !

IV POWIATOWY KONKURS PIOSENKI

23.03.2019 r.:


GALERIA ! ! !

FESTIWAL NAUKI

23.03.2019 r.: odbył się w naszej szkole VI Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny, który został objęty honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna oraz Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie. W sobotnie przedpołudnie szkoła zapełniła się nie tylko uczestnikami Konkursu i ich opiekunami, ale także uczniami i rodzicami uczniów klasy III cx, którzy wspólnie z nauczycielami i pracownikami naukowymi Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie przygotowali Festiwal Nauki i Zabawy. W ciekawy i nietuzinkowy sposób prezentowali doświadczenia przybliżające dzieciom zagadnienia naukowe. Pokazy dotyczyły wyjaśnienia zjawisk przyrodniczych, chemicznych, fizycznych. Wszystkie stanowiska, przy których przeprowadzane były pokazy, doświadczenia i eksperymenty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wszystkich uczestników sobotniego wydarzenia. Aby były siły na aktywne uczestnictwo w naukowych pokazach, bezpośrednio po zmaganiach konkursowych, na ich uczestników czekało drugie śniadanie promujące zdrowy styl odżywiania. Przygotowały je mamy z kl. III c, które wykorzystały produkty ofiarowane przez dostawców realizujących program „Mleko i owoce w szkole”. Na stołach pojawiły się produkty mleczne, owoce, warzywa, soki, woda mineralna, produkty zbożowe, wędliny i sery. Na zakończenie sobotniego wydarzenia mali aktorzy z kl. III cx zaprezentowali autorską inscenizację ekologiczną pt. „Szkolni reporterzy na szlakach wiosny”.
Najbardziej wyczekiwanym momentem dnia było ogłoszenie wyników konkursu i poznanie Mistrza Ekologii 2019.
I miejsce i tytuł Mistrza Ekologii zdobyła - Patrycja Sołkiewicz z SP 9
II miejsce – Agata Kot z SP 34
III miejsce – Marcin Gromelski z SP 25
Wyróżnienie - Nina Szewczyk z SP 15, Michalina Romulewicz z SP 25
Całość dopełniło wręczenie nagród i dyplomów wszystkim uczestnikom konkursu.

GALERIA ! ! !

WITAJ WIOSNO

22.03.2019 r.: Uczniowie klas I – III powitali WIOSNĘ radosnym korowodem, pokazem mody i spacerami. Podczas zabaw i zajęć mieli okazję zaprezentować pogodny, wiosenny repertuar piosenek. Pochwalili się również swoimi talentami plastycznymi, prezentując wielobarwne i pełne wiosennych akcentów plakaty. Na niektórych „zakwitły” nawet rymowanki i wierszyki oraz opisy w języku angielskim. Dzieci, z pełnym zaangażowaniem, rywalizowały także w różnych konkurencjach sprawnościowych i umysłowych. Spisały się świetnie! To był niesamowity i nietuzinkowy dzień. Działo się naprawdę wiele. Z entuzjazmem pożegnaliśmy zimę… Witaj wiosno!

GALERIA ! ! !

GIEŁDA EDUKACYJNA

W naszej szkole 13 marca 2019 roku po raz pierwszy odbyła się Giełda Szkół Ponadpodstawowych. Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały, rodzicom i uczniom, olsztyńskie szkoły średnie. Odwiedziły nas szkoły techniczne: Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych, Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych, Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących, Technikum Informatyczno-Ekonomiczne Nr 9, TEB-EDUKACJA, oraz licea ogólnokształcące: II LO, III LO, V LO, VI LO, VII LO, XI LO, LO CN-B Feniks. Uczniowie oraz rodzice mogli bezpośrednio z przedstawicielami szkół porozmawiać o kierunkach kształcenia, kryteriach przyjęcia do szkół, przebiegu nauki, dodatkowych kwalifikacjach, perspektywach zatrudnienia, możliwościach dalszego kształcenia. Przedstawicielom wszystkich szkół bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia.

GALERIA ! ! !

"WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"

O tym, w jaki sposób szmaciana laleczka może uratować życie dziecka, dowiedzieli się uczniowie kl. I-III, biorący udział w V edycji projektu "Wszystkie Kolory Świata". Jednym z zadań projektu było uszycie szczcianych laleczek i ich sprzedaż, by zebrać fundusze na szczepionki ratujące życie dzieciom na świecie, w miejscach dotkniętych biedą i głodem, działaniami wojennymi, czy kataklizmami. Ponieważ zadanie było dość trudne dla MAŁYCH ARTYSTÓW, uszycia "szmacianek" podjęły się MAMY, BABCIE i CIOCIE. Uczniowie, nauczycielki i pracownicy niepedagogiczni - postanowili podarować na ten cel swoje, otwarte na potrzeby innych, wrażliwe serca, talenty i datki pieniężne. Wystawa rękodzieła odbyła się w dniach 21-23.02.2019 r. w budynku B. Sprzedaż wytworów artystycznych uczestników projektu pozwoliła przekazać "UNICEF" kwotę 1 546,00 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu :)

GALERIA ! ! !

27 FINAŁ WOŚP

Podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 34 w Olsztynie zebrano 10 173,83 zł, 6 euro i 100 pensów. Pieniądze te udało się zebrać dzięki pomocy i wsparciu Rady Rodziców przy SP34 oraz rodzicom i uczniom SP 34. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów SP 34 występujących na scenie przygotowanych przez Panią Małgorzatę Szmit, Annę Czarnecką i Aleksandrę Branicką, zespołowi rockowemu z ZSO1 w Olsztynie pod przewodnictwem Anny Przegrockiej oraz grupom tanecznym z Klubu Tańca Sportowego Fokus i Centrum Tańca Wasilewska – Felska. Jak zwykle nie zawiedli również inni pracownicy szkoły. Panie kucharki przygotowały przepyszną zupę grochową, która cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród uczestniczących w imprezie. Z pewnością zebrana kwota byłaby znacznie mniej okazała bez wsparcia olsztyńskich osobistości, firm oraz organizacji. W tym wspaniałym dniu Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Naszej Szkole wsparli: Joanna Jędrzejczyk, Akademia Nauki (Ratuszowa 3), Bartbo, Sniper, Fabryka Przygód, Warmiolandia, Cosinus, Foto expres, Part up, Wypożyczalnia sprzętu rozrywkowego „Imprezowo”, Agrovis, Bank Żywności, Oxfor Academy, Polski Czerwony Krzyż, Tai Chi Olsztyn, Rugby Team, UKS Hajduczek, Eranova, Olsztyński Teatr Lalek, Pizza New York, firma ubezpieczeniowa Compensa, firma Michelin, klub KG GYM oraz klub Fitneska. Pomogły również olsztyńskie salony fryzjerskie oraz kosmetyczne: Pasja Ani, salon Izabela Gadomska Renowacja, Primavera, Niebieskie Migdały, Fryzjernia, Hair Studio Abramczyk, Salon u Dziewczyn Agnieszka Kiełkowska Iwona Cycen, Salon Ksmentyczny Monika Molęda, Salon Fryzjerski Kacper, DepilConcept oraz salon fryzjerski Aldony Zaciek. Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia już w przyszłym roku!

GALERIA ! ! !

KOLĘDOWAĆ MAŁEMU...

17.12.2018 r.: Mikołajki już za nami, to znaczy, że niedługo Święta! Czas oczekiwania pomału dobiega końca. Już za kilka dni zasiądziemy do uroczystej Wigilii i otuleni blaskiem choinkowych lampek będziemy się cieszyć z nadejścia kolejnych, magicznych Świąt Bożego Narodzenia. Tydzień przed świętami, ten niezwykły klimat polskiej tradycji przybliżyli uczniom kl. IV – VIII chór dziecięco-młodzieżowy „Our Music” i zespół „Maryjne Słowiki” w koncercie kolęd i pastorałek. Rozśpiewane dzieci i młodzież działają przy Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie. Członkami zespołów są także uczniowie naszej szkoły.

GALERIA ! ! !

ERASMUS +

29.10.2018 r.:


GALERIA ! ! !

Jubileusz 25-lecia Naszej Szkoły

W piątek 26 października 2018 roku uroczyście obchodziliśmy 25-lecie istnienia naszej szkoły. Ten wyjątkowy jubileusz zgromadził w naszych murach wielu gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, Przewodnicząca Rady Miasta Halina Ciunel, ks. kan. Romuald Zapadka, przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Wydziału Edukacji Miasta Olsztyna. Wśród naszych gości byli też radni miejscy, reprezentanci Spółdzielni Mieszkaniowej Jaroty, dyrektorzy olsztyńskich szkół i przedszkoli oraz dyrekcja i bardzo liczne grono rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników administracji naszej szkoły. Na początek - mocny akcent – spektakl po tytułem „Dzień z życia szkoły” w reżyserii i na postawie scenariusza napisanego przez absolwenta SP34 - Mateusza Mirczyńskiego. Widzowie mogli podziwiać grę aktorską uczniów, nauczycieli, absolwentów (Tomasza Cellera i Mateusza Mirczyńskiego) oraz dyrektora szkoły – Marka Wąsika, który był odtwórcą głównej roli. Salwy śmiechu, które co chwilę wybuchały i gromkie brawa to najlepsza recenzja przedstawienia. Nasza szkoła to prawdziwa kuźnia talentów, o czym mogliśmy się przekonać, oglądając występy uczniów. Popisy wokalne laureatów konkursów muzycznych oraz występ taneczny uczniów klasy II b zachwyciły publiczność. Podziwialiśmy też Bartka Kwietnia z klasy VII c, zwycięzcę tegorocznej edycji MasterChef Junior oraz naszą absolwentkę Izabellę Krzan – prezenterkę telewizyjną, modelkę, Miss Polonię 2016. Część oficjalna to przemówienia zaproszonych gości, w których wybrzmiało wiele życzeń i ciepłych słów z okazji jubileuszu szkoły. Były też prezenty dla naszej zacnej 25-latki złożone na ręce pana dyrektora. Goście wpisywali się również do Księgi Pamiątkowej wyłożonej w holu szkoły. Mieli też okazję wziąć udział w turnieju „Koło fortuny” prowadzonym przez panią Anię Wziątek. By zdobyć fant, trzeba było udzielić poprawnej odpowiedzi. Goście musieli wykazać się np. znajomością nazwiska dyrektora naszej szkoły oraz roku założenia placówki. Warto dodać, że każdy uczestniczący w tym wyjątkowym dla szkoły dniu otrzymał pamiątkowy długopis oraz folder ufundowane przez Radę Rodziców działającej przy naszej szkole. Słodkim akcentem kończącym uroczystość był wspaniały jubileuszowy tort – dzieło naszych pań kucharek. Jeszcze tylko kuluarowe rozmowy, wspomnienia przy smakowitym poczęstunku i …czas myśleć kolejnym jubileuszu

GALERIA ! ! !

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

03.09.2018 r.: Wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania stawili się uczniowie klas I– IV, a następnie klas V-VIII, na inauguracji roku szkolnego 2018/2019. Uczniów, rodziców i nauczycieli powitał Pan Dyrektor Marek Wąsik. Szczególnie ciepłe słowa i życzenia skierował do uczniów do uczniów klas I, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi szkoły oraz do czwartoklasistów, którzy rozpoczynają nowy etap edukacyjny. Pan dyrektor życzył wszystkim uczniom wytrwałości i wielu sukcesów, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci. Po uroczystym apelu uczniowie przeszli do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami. Jutro zabrzmi pierwszy dzwonek.

GALERIA ! ! !

image1