JASEŁKA

18.12.2018 r:Radośnie, świątecznie zrobiło się w naszej szkole. To za sprawą zbliżających się świąt. Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziło społeczność szkolną przedstawienie jasełkowe „Dziś do Betlejem”, przygotowane przez uczniów klasy 3Ax, 3Bx, 3Cx, 2Bx Uczniowie w pięknych kostiumach, w otoczeniu nastrojowej scenografii, przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze, dzieci,, aniołowie, narratorzy. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami, pastorałkami. Niepowtarzalny, refleksyjny i radosny nastrój udzielił się wszystkim. Rodzice, dziadkowie, uczniowie i zaproszeni goście nagrodzili występ gromkimi brawami. Wspaniała atmosfera, cudowny nastrój, radość ze wspólnego świętowania i śpiewania naprawdę pozwoliły poczuć, że:
„Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy;
dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.”


GALERIA ! ! !

WYSTAWA CHRISTMAS CARD

18-21.12.2018 r:W grudniu 2018 r. został rozstrzygnięty zorganizowany przez naszą szkołę Międzyszkolny Konkurs Językowo - Plastyczny Christmas Card dla klas 1- 3. Zaprosiliśmy do udziału w nim pięć olsztyńskich szkół podstawowych. Uczestnicy wykonali 79 przepięknych kartek bożonarodzeniowych z życzeniami świątecznymi w języku angielskim. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy i wyróżnieni w kategoriach klas 1, klas 2 i klas 3 - również nagrody. Wszystkie prace znalazły się na wystawie pokonkursowej zorganizowanej w holu budynku szkoły przy ulicy Wiecherta. Tutaj mogliśmy podziwiać talenty, pomysłowość i zaangażowanie autorów oraz poznać bogactwo życzeń świątecznych wyrażonych w języku angielskim. Kolorowe motywy kartek mieniące się złotem i srebrem podkreślały nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

GALERIA ! ! !

MIKOŁAJKI KL. I E

06.12.2018 r:Uczniowie z klasy I E od rana ze zniecierpliwieniem czekali na Świętego Mikołaja. Dzieci, co chwilę spoglądały na drzwi, w których ukazać miał się niecodzienny gość. Długo nie musiały czekać, gdyż wkrótce ukazał się z workiem pełnym prezentów. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, żartował z nimi i opowiadał o swojej podróży. Uczniowie złożyli Mikołajowi życzenia z okazji jego imienin oraz zaśpiewali piosenki. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła szybko, w bardzo miłej atmosferze. Nieskrywany śmiech i radość trwały jeszcze długo.

GALERIA ! ! !

"100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI"

21.11.2018 r: Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości uczciliśmy uroczystym apelem pod hasłem „Jesteśmy Polakami i jesteśmy z tego dumni”. Uczniowie klas IIax i IIdx apel rozpoczęli odśpiewaniem hymnu. Potem dzieci przedstawiły scenkę ukazującą przyczyny i sposób podziału ziem Polski przez trzech zaborców. W trakcie uroczystości uczniowie recytowali piękne wiersze poetów polskich i śpiewali pieśni legionowe. Była to lekcja patriotyzmu, podczas której dzieci poznały cząstkę historii naszej Ojczyzny, uczyły się poszanowania symboli narodowych i oddały hołd wszystkim, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski. Następnego dnia 100 urodziny Polski uczniowie świętowali wspólnie z Rodzinami. Frekwencja dopisała, sala gimnastyczna pękała w szwach. Dzieci przedstawiły program artystyczny, a potem zgodnie z urodzinową tradycją i ku wielkiej radości, Rodzice wnieśli biało-czerwone torty z napisem POLSKA 100 LAT. Wreszcie przyszedł czas na zabawę urodzinową przy utworach muzycznych wybranych przez dzieci. Dziękujemy Dzieciom za zaangażowanie i wspaniałe wykonanie powierzonego zadania , a Ich Rodzinom za liczne przybycie i wspaniałą atmosferę, które uświetniły uroczystość.

GALERIA ! ! !

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

20.11.2018 r:18 uczniów wzięło udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Nasza Najpiękniejsza” zorganizowanym 20 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 34 w Olsztynie, którego celem było upamiętnienie Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Utalentowani i starannie przygotowani uczniowie klas I-III wykazali się doskonałą znajomością wierszy o tematyce patriotycznej. Ciekawe osobowości młodych recytatorów, walory wychowawcze zostały zauważone przez komisję, która przyznała następujące miejsca dla zwycięzców. Miejsce pierwsze i drugie w kategorii klas pierwszych zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie. Trzecie miejsce przypadło uczennicy ze Szkoły w Spręcowie. W kategorii klas drugich miejsce pierwsze i drugie zajęły uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Olsztynie. Miejsce trzecie zajęła uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie. W kategorii klas trzecich pierwsze miejsce przypadło uczennicy ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Olsztynie. Na miejscu drugim uplasowała się uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie. Miejsce trzecie zdobyła uczennica z SZSP101. Młodym recytatorom serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów.

GALERIA ! ! !

"ZIELNIKI" KL. III CX

16.11.2018 r:Podsumowaniem jesiennych wypraw w poszukiwaniu oznak zbliżającej się jesieni i zmian, jakie następują w przyrodzie o tej porze roku było przygotowanie albumów – zielników. Uczniowie kl. III c w parach lub indywidualnie mieli za zadanie zebrać okazy na zielniki, wyszukać informacje w dostępnych źródłach i opracować kartoteki wybranych przez siebie drzew liściastych i iglastych, które rosną w najbliższej okolicy. Najważniejszym celem wykonania zielnika jest uczenie się rozpoznawania roślin, pogłębienie wiedzy na temat poszczególnych gatunków, a także zwrócenie uwagi nie tylko na przyrodnicze, ale również na gospodarcze znaczenie drzew. Mali przyrodnicy w poszukiwaniu informacji n/t swoich okazów przyrodniczych zdobywali wiele ciekawostek, które zamieścili w swoich zielnikach. Przeglądanie gotowych albumów przyrodniczych to także sposób na spędzanie przerw, kiedy za oknem jesienna szaruga. Dzieci chętnie po nie sięgają i dzielą się z kolegami swoimi doświadczeniami z pracy nad zielnikiem.

GALERIA ! ! !

KOTYLIONY DLA NIEPODLEGŁEJ

14.11.2018 r:Uczniowie klasy IIIBx wiedzieli, że tegoroczne obchody Święta Odzyskania Niepodległości są wyjątkowe. Wraz z rodzicami postanowili zatem szczególnie przygotować się do uroczystego apelu szkolnego, upamiętniającego 100 rocznicę tego ważnego dla każdego Polaka święta. W środę 14 listopada tworzyli piękne kotyliony z białej i czerwonej bibułki. Dużą pomocą i zaangażowaniem wykazały się mamy, Jasia i Nikodema, które pomagały dzieciom w wykonywaniu tych ozdób. Za nieocenione wsparcie bardzo dziękujemy. Trzecioklasiści doskonale wiedzieli, że te popularne ozdoby, zwane oficjalnie kokardami narodowymi, przypina się do ubrań na znak pamięci o ważnych dla kraju wydarzeniach. Jakże pięknie i odświętnie wyglądali wszyscy na uroczystym apelu.

GALERIA ! ! !

"INTELIGENTNY DOM"

13.11.2018 r: W kolejnym cyklu edukacji informatycznej „Technologie z klasą” - uczniowie klasy 1 F poprzez zabawę w inteligentny dom poznali, jakie możliwości daje technologia „smart home”. Dzieci wcielali się w mieszkańców tego domu oraz inteligentne urządzenia i poznali specyfikę działania tej nowoczesnej technologii. Po warsztatach, uczeń potrafi wyjaśnić, czym jest inteligentny dom, w jaki sposób technologia inteligentnego domu pomaga nam w codziennym życiu, potrafi generować pomysły, które pomagają mu zrozumieć działanie nowych technologii i rozwija swoją kreatywność.

GALERIA ! ! !

ZIEMIA JEST TYLKO JEDNA

09.11.2018 r: Ziemia jest tylko jedna. Wszyscy wiemy o tym. Jeśli o nią nie dbamy, będziemy mieli kłopoty. Wytężmy wszyscy głowy – nie tylko w Trzeciej C Klasie. Dojdziemy szybko do wniosku, że Ziemi pomóc da się. Wystarczy kilka pomysłów. Niech każdy choć jeden podpowie. Od tego, czy Ziemia jest zdrowa, zależy też nasze zdrowie. Jeżeli o Ziemię zadbamy, opłaci wszystkim to się. Nie trzeba się będzie osiedlać w odległym gdzieś Kosmosie.

GALERIA ! ! !

POLSKA W BAŚNIACH

07.11.2018 r: Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w środę 7 listopada 2018 roku uczniowie z klasy IG wzięli udział w jakże ciekawych zajęciach edukacyjnych, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 5.Pogadanka, prezentacja multimedialna, słuchanie wierszy pomogły dzieciom zrozumieć co to znaczy być patriotą oraz przypomniały polskie symbole narodowe. Uświadomiło to im, że niepodległość zawdzięczamy ludziom, którzy walczyli kiedyś o wolność naszej ojczyzny. Na zakończenie wykonały kartę z życzeniami dla Polski. To były ważne zajęcia z wychowania patriotycznego.

GALERIA ! ! !

"FONOMAPA"

29.10.2018 r: Uczniowie klasy 3BX przenieśli się do wirtualnego świata dźwięków, jakie kryje nasze miasto. Pod kierownictwem pana Patryka Lichoty - muzyka, kompozytora, artysty multimedialnego i producenta muzycznego z Poznania, uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych związanych z ekologią dźwięku, ćwiczeniem aktywnego słuchania i higieną słuchu. Wielkie zainteresowanie u dzieci wzbudził wielodotykowy stół interaktywny, z którego obsługą świetnie sobie poradziły. Kolejno uruchamiały różnorodne dźwięki, odsłuchiwały nagrania i stworzyły własną kompozycję dźwiękową- wspólny śmiech, która została umieszczona na mapie. Po powrocie do domu mogą odtworzyć swoje dzieło. Ta wirtualna podróż w świat dźwięków była dla dzieci świetnym przeżyciem. Do szkoły wracały zadowolone i pełne wrażeń.

GALERIA ! ! !

"JAN PAWEŁ II"

15.10.2018 r: W 40. Rocznicę Pontyfikatu św. Jana Pawła II w SP 34 miał miejsce montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy III AX pod kierunkiem Pani Bożeny Szczurek. W obecnym roku Dni Papieskie obchodzone były pod przewodnim hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Uczniowie włożyli wiele serca w przekazanie koleżankom i kolegom z klas I – III budujących treści religijnych oraz osobistych faktów z życia świętego Papieża Polaka. Dzisiejsza uroczystość w szczególny sposób eksponowała rolę i znaczenie św. Jana Pawła II w procesie kształtowania duchowości chrześcijańskiej. Jego ojcowska troska i miłość do każdego człowieka była odbiciem Bożej ojcowskiej miłości wskazując na Chrystusa i działającego w świecie Ducha Świętego. Odpowiednio dobrane i przygotowane przez Panią Bożenę piosenki, dialogi uczniów i scenografia zostały uzupełnione dostosowaną do treści, a opracowaną przez Pana Waldemara Szklarza prezentacją multimedialną stanowiąc wysmakowaną całość wystawionego dwukrotnie przedstawienia. Zadowolenie z odbioru inscenizacji uczniowie okazywali wyciszeniem i gorącymi oklaskami po jej zakończeniu.

GALERIA ! ! !

"NASZA NAJPIĘKNIEJSZA"

06.10.2018 r: Rok 2018 jest rokiem upamiętniającym 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To znakomita okazja, by zwrócić uwagę na kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich w kontekście historii państwa i narodu polskiego. W dniu 06 listopada 2018 roku w naszej szkole został przeprowadzony konkurs poezji patriotycznej „Nasza Najpiękniejsza”dla uczniów klas I-III. Konkurs rozpoczął się eliminacjami klasowymi, w których zostali wyłonieni przedstawiciele poszczególnych klas. Poprzez pełną emocji recytację uczniowie kształtowali postawy obywatelskie i patriotyczne, uczyli się szacunku do państwa i narodu polskiego. Do udziału w konkursie wśród klas I zgłosiło się 21 dzieci, klasy II reprezentowało17 uczestników, klasy III 12 uczniów. Po przesłuchaniu uczestników komisja wyłoniła najlepsze prezentacje. W Powiatowym Konkursie Poezji Patriotycznej „Nasza Najpiękniejsza” naszą szkołę będą reprezentować zdobywcy miejsc pierwszych i drugich. Gratulujemy i życzymy samych sukcesów już 20 listopada 2018 roku.

GALERIA ! ! !

PROJEKT "TECHNOLOGIE Z KLASĄ"

02.10.2018 r.: W ramach projektu TECHNOLOGIE Z KLASĄ, uczniowie klasy 1 F próbowali odpowiedzieć sobie na pytanie: do czego człowiek wykorzystuje roboty? Pracując w zespołach, przetestowali ręczny sposób składania samochodów, a następnie podczas symulacji pracy na linii produkcyjnej sprawdzili, w jaki sposób automatyzacja produkcji polepszyła jej wydajność. Rozmawiali o sytuacjach, w których robot może zastąpić człowieka, poznali pojęcie automatyzacja, i jak ona wpływa na wydajność pracy.

GALERIA ! ! !

"TYDZIEŃ ANIELSKI"

20.09-02.10.2018 r: Pod koniec września naszą szkołę opanowały… Anioły! Podczas Anielskiego Tygodnia uczniowie przynosili do szkoły i zakładali aureole, skrzydełka, aby od Aniołów uczyć się, jak być dobrym i pomagać innym. Na lekcjach religii zastanawiali się, w jaki sposób mogą wypełniać dobre uczynki, a następnie zapisywali je na specjalnie przygotowanych serduszkach. Każda klasa zapisane serduszka przyklejała na własnej planszy, umieszczonej na drzwiach klasy. W ten sposób możemy podziwiać ile dobra mogą wykonać nasi uczniowie. W kolejnym dniu każdy uczeń samodzielnie ozdobił i wykonał aniołka z papieru. Ponadto chętni uczniowie wraz z rodzicami wzięli udział w konkursie literackim i napisali wiersz, rymowankę o Aniołach Stróżach. Rozstrzygnięcie konkursu wkrótce. Wszystkim rodzicom i nauczycielom dziękujemy się za włączenie do naszego projektu. Pozdrawiamy anielsko.

GALERIA ! ! !

"I B - OLSZTYŃSKI TEATR LALEK"

27.09.2018 r: Klasa 1 b brała udział w spektaklu na podstawie baśni Braci Grimm w Olsztyńskim Teatrze Lalek. "Sześciu służących" to baśń będąca historią księcia, który by osiągnąć swój cel i zdobyć serce królewny zbiera drużynę sług: przyjaciół-pomocników czyli superbohaterów. Każdy z pomocników księcia początkowo wydaje się na swój sposób niedoskonały czy niedostosowany. W toku wędrówki okazuję się, że ich domniemane wady są w stanie przekuć w "supermoce" a działając wspólnie osiągną dużo więcej niż w pojedynkę. Spektakl został przyjęty przez dzieci z entuzjazmem, możliwość wzięcia bezpośredniego udziału w spektaklu sprawił, że dzieci z zapartym tchem śledziły kolejne losy księcia i królewny.

GALERIA ! ! !


image1 image1